Hlavní navigace

Rakušané budou dotovat terestrické i kabelové set-top-boxy

7. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
7. 7. 2006

Zemská digitální televize začne v Rakousku řádně vysílat až letos na podzim, už teď je ale jisté, že někteří její diváci získají potřebnou techniku se slevou. Kupón v hodnotě 40 eur (1140 korun) na nákup digitálního přijímače dostane každá domácnost, která je osvobozená od poplatku za televizní a rozhlasové služby veřejnoprávního ORF, píše server Mediálne.sk a dodává: Stejnou slevu získá navíc prvních 100.000 domácností, které od placení koncese osvobozené nejsou. Příspěvek na nákup set-top-boxu je však podmíněný nákupem digitálního přijímače, který podporuje standard MHP, na jehož implementaci se ORF dohodla se soukromou televizí ATV. Rakouská koncepce digitalizace pokládá multimediální služby za klíč k úspěchu. Šéf rakouského regulátora telekomunikací RTR Alfred Grinschgl je toho názoru, že dotace pro „prvních 100.000“ sníží cenu přijímačů na trhu a vytvoří minimální diváckou základnu DVB-T.

Dotace a informační kampaň o zemské digitální televizi jsou v Rakousku trnem v oku kabelovým společnostem. Jejich kritika nyní přinesla ovoce v podobě čtyř milionů eur (114 milionů korun) z tzv. fondu digitalizace, za které se budou hradit příspěvky na set-top-boxy pro kabel. Současná penetrace DVB-C v Rakousku je zatím pouze na dvou procentech populace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).