Hlavní navigace

Rakušané za týden koupili jen tisíc set-top-boxů, kampaň pokulhává

6. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 11. 2006

Televizní diváci v Rakousku si stěžují na komplikované návody k používání digitálních set-top-boxů. Zvláště lidé starší padesáti let mají problém při zapojování digitálních přijímačů a jejich ovládáním. Vadí jim také, že set-top-box má vlastní dálkový ovladač. Informační kampaň k zavádění zemského digitálního vysílání, které odstartovalo předminulý týden a zasahuje nyní sedmdesát procent Rakušanů, zatím podle rakouského Spolku na ochranu spotřebitelů (VKI) zklamala.

Některé nedostatky set-top-boxů jsou očividné, cituje agentura ČTK Paula Srnu z VKI. Během prvního týdne řádného digitálního vysílání v Rakousku se podle Svazu elektrotechnického průmyslu prodalo jen 1 114 set-top-boxů pro DVB-T. Důvodem je mimo jiné fakt, že každý televizor potřebuje vlastní dekodér digitálního signálu nebo že dva stejné set-top-boxy reagují na stejné dálkové ovládání. Divákům se také nelíbí, že nemohou na jedné televizi sledovat jeden televizní program a zároveň jiný nahrávat na video.

ebf - tip do článku - debata

Situace se může změnit ve chvíli, kdy Rakousko začne vypínat analogové televizní vysílače. Dosud v zemi probíhá souběžné analogové a digitální vysílání, už v roce 2010 by ale naši jižní sousedé chtěli přejít plně na DVB-T.

Jak probíhá informační kampaň k zavádění digitální televize v Rakousku

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).