Hlavní navigace

RapidShare mění prémiové účty, někteří uživatelé ušetří

28. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Známá internetová úschovna souborů RapidShare představila zcela přepracovaný princip fungování placených prémiových účtů, na který se přejde již 29. června 2010 a týká se i účtů, jejichž expirace bude až po tomto datu. Dosud prémiové účty fungovaly výhradně na principu předplatného na určitý počet dnů/týdnů/měsíců s možností za příplatek navýšit povolený objem přenosu dat. Nově si uživatelé prémiových účtů budou moci vybrat některý z pěti programů lišících se nejen cenou, ale i samozřejmě…

Známá internetová úschovna souborů RapidShare představila zcela přepracovaný princip fungování placených prémiových účtů, na který se přejde již 29. června 2010 a týká se i účtů, jejichž expirace bude až po tomto datu. Dosud prémiové účty fungovaly výhradně na principu předplatného na určitý počet dnů/týdnů/měsíců s možností za příplatek navýšit povolený objem přenosu dat. Nově si uživatelé prémiových účtů budou moci vybrat některý z pěti programů lišících se nejen cenou, ale i samozřejmě poskytnutým úložištěm pro vlastní data, stropem pro denní přenos dat i nabídkou nadstandardních funkcí. Jako výhoda je prezentována možnost kdykoliv mezi programy přecházet, což má přinést úsporu.

Například při příležitostném stahování si lze zaplatit nejnižší program RapidSmall s denním limitem 1 GB nebo RapidMedium s limitem 5 GB. Jestliže se ale právě chystáte na stažení většího objemu dat, můžete si přepnout na RapidBig (20 GB), RapidSupersize (60 GB) nebo RapidBusiness (120 GB). Zpoplatněny mají být vždy jednotlivé dny. Platí se novou virtuální měnou Rapids. Čtyři stovky jich lze koupit za 4,99 euro. Čím víc jich koupíte, tím levněji vyjdou. Nejnižší programy Rapids a RapidSmall stojí denně čtyři resp. dvacet Rapids. Majitelé prémiových účtů za každých deset dnů zbývajících do expirace obdrží nyní 200 Rapids a dalších 5 Rapids za každý gigabajt za extra TrafficShare. Podrobnosti naleznete přímo na stránkách služby RapidShare v sekci News.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.