Hlavní navigace

RapidShare od července nebude odměňovat za nahrávání obsahu

21. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetová úschovna souborů RapidShare s účinností od 1. července 2010 přestává uživatele odměňovat za sdílená data. Provozovatelé služby se tak chtějí zbavit nařčení, že takto podporují šíření nelegálně pořízených kopií autorským zákonem chráněných děl. Zábavní průmysl se již delší dobu snaží u různých soudů prokázat, že RapidShare vydělává právě na tomto obsahu, kvůli němuž si u něj uživatelé předplácí prémiové účty pro pohodlnější stahování. Provozovatelé služby to ale rezolutně odmítají a…

Internetová úschovna souborů RapidShare s účinností od 1. července 2010 přestává uživatele odměňovat za sdílená data. Provozovatelé služby se tak chtějí zbavit nařčení, že takto podporují šíření nelegálně pořízených kopií autorským zákonem chráněných děl. Zábavní průmysl se již delší dobu snaží u různých soudů prokázat, že RapidShare vydělává právě na tomto obsahu, kvůli němuž si u něj uživatelé předplácí prémiové účty pro pohodlnější stahování. Provozovatelé služby to ale rezolutně odmítají a letos na jaře vyhlásili, že o uživatele z řad počítačových pirátů nestojí a budou proti nim bojovat. Zároveň avizovali zájem podnikat v oblasti poskytování obsahu za poplatek za standardní a legitimní spolupráce s jeho autory resp. držiteli práv. Viz portál RapidShare Entertainment.

Konec odměn za nahrávání souborů je zřejmě vedle v posledních měsících podstatně důkladnějšího promazávání nelegálně pořízených kopií filmů nebo hudby dalším střípkem do mozaiky. Cíl je jasný: vyhnout se dalším žalobám a udobřit si možné obchodní partnery, kteří doposud stáli na opačné straně barikády. Nicméně o již nasbírané body uživatelé nepřijdou a do 6. července 2010 je mohou použít. Uživatelům se sběratelským účtem má být v těchto dnech nabízen přechod na běžný prémiový účet, kde by mohli své nasbírané body použít. Provozovatelé nyní přemýšlejí, jakým způsobem by nastavili nový program pro odměňování za přivedení nových zákazníků. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.