Hlavní navigace

RapidShare pokutu nedostal, musí ale filtrovat pirátský obsah

Jiří Macich ml.

Agenturami včetně ČTK proběhla informace, že RapidShare dostal pokutu ve výši 24 miliónů euro, o čemž jsme vás také informovali. Vypadá to však, že jde o nedorozumění. Podle čerstvějších informací, včetně oficiálního prohlášení organizace GEMA, která RapidShare žalovala, pokuta uložena nebyla, soud pouze 5 000 předmětných skladeb takovou částkou ocenil. To však nic nemění na tom, že RapidShare má nařízeno od hamburského soudu aktivní filtrování šíření obsahu v rozporu s autorským zákonem.

Agenturami včetně ČTK proběhla informace, že RapidShare dostal pokutu ve výši 24 miliónů euro, o čemž jsme vás také informovali. Vypadá to však, že jde o nedorozumění. Podle čerstvějších informací, včetně oficiálního prohlášení organizace GEMA, která RapidShare žalovala, pokuta uložena nebyla, soud pouze 5 000 předmětných skladeb takovou částkou ocenil. To však nic nemění na tom, že RapidShare má nařízeno od hamburského soudu aktivní filtrování šíření obsahu v rozporu s autorským zákonem.

Takové nařízení může být v důsledku pro RapidShare horší než samotná pokuta. Těžko odhadovat, kolik procent z ukládaného obsahu tvoří kopie hudby a filmů a jakou částku RapidShare vybere za premium účty pro pohodlnější přístup k nim. Určitě ale nepůjde o malá čísla. Otázkou také je, jak takového funkčního filtrování vlastně docílit, když si vezmeme rozdělené zašifrované archivy chráněné heslem. (Tisková zpráva, TorrentFreak)

Našli jste v článku chybu?
25. 6. 2009 14:36
silebis (neregistrovaný)
jo jo jo a proc teda musime platit autorske poplatky za zarizeni, ktera s dilem nema nic spolecneho?
25. 6. 2009 21:36
Jan Angelovič (neregistrovaný)
Pomalu se nám tu formuje skupinka nejhorších věcí na světě: ilegální drogy, ilegálně držené zbraně, internet+počítače. Co mají společného? Není třeba abyste provedli něco špatného! Že jste nikomu drogu nadal ani neprodal? Nevadí, stačí že ji máte doma (větší než malé množství). Že jste tím samopalem po nikom nestřílel? Nevadí, ale máte ho doma. Že jste na svůj disk nic nezákoně nenahrál? Nevadí, ale máte ho doma. Když je něco používáno častěji nelegálně než legálně (drogy, zbraně) vyslouží si …