Hlavní navigace

RapidShare se chce přeorientovat na legitimní prodej hudby a filmů

Jiří Macich ml.

RapidShare je známá internetová úschovna dat, která už hodně dlouhou dobu čelí kritice a žalobám ze strany zábavního průmyslu. Provozovatelé této populární internetové úschovny ale nyní chtějí začít se zábavním průmyslem spolupracovat nejen na průběžném mazání tzv. pirátského obsahu (které se v posledních měsících výrazně zintenzivnilo). RapidShare aspiruje na přeměnu v legitimní distribuční platformu. Bobby Chang, generální manažer společnosti RapidShare AG, navazuje kontakty se zástupci…

RapidShare je známá internetová úschovna dat, která už hodně dlouhou dobu čelí kritice a žalobám ze strany zábavního průmyslu. Provozovatelé této populární internetové úschovny ale nyní chtějí začít se zábavním průmyslem spolupracovat nejen na průběžném mazání tzv. pirátského obsahu (které se v posledních měsících výrazně zintenzivnilo). RapidShare aspiruje na přeměnu v legitimní distribuční platformu. Bobby Chang, generální manažer společnosti RapidShare AG, navazuje kontakty se zástupci zábavního průmyslu. Dozorčí rada firmy totiž rozhodla, že se do budoucna nechce soustředit jen na úschovu souborů pro koncové uživatele. RapidShare se hodlá orientovat na licencované online poskytování filmů, hudby nebo her za poplatek, což by bez spolupráce se zábavním průmyslem pochopitelně nešlo.

Jak by to v praxi mohlo fungovat, naznačuje portál RapidShare Entertainment, na který jsou odkazování někteří uživatelé zajímající se o již smazané soubory, u nichž docházelo k porušování autorských práv. RapidShare se prý už nechce ucházet o přízeň počítačových pirátů. Bobby Chang vyzval zábavní průmysl, že by se jeho další pozornost měla soustředit právě na ty úschovny, kterým jde čistě o vydělávání na nelegálně šířených kopiích. Zoufalá snaha odvrátit další žaloby? Začátek konce další internetové legendy? Nebo konečně další krůček k legitimní online distribuci obsahu bez umělých omezení? Uvidíme, co se bude dít v následujících měsících. (TorrentFreak)

Našli jste v článku chybu?
30. 3. 2010 11:52
Ano přesně tak pokud někdo chce peníz za každou placku atd. tak máme zaplaceno a Hůlka a jemu podobní můžou jít řvát před Osu.
30. 3. 2010 11:05
Thomas (neregistrovaný)
Je mi to uplne jedno, jestli je to alibismus nebo ne. Alibismus je i vybirani vypalneho za to, kdyz si koupim media a komponenty, ktere jsem uvedl vyse, na ktere si ukladam fotografie, rodinna videa a dokumenty a zadny autorsky chraneny obsah. Ja ten system takhle nenastavil. Dokud budu platit vypalne i za tyto veci, neuvidi ode mne osa ani korunu za hudbu a video, nebudu prece platit dvakrat.