Hlavní navigace

RapidShare získává domény porušující jeho ochrannou známku

20. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatelé internetové úschovny souborů RapidShare získali do držení více než dvě desítky domén, které ve svém názvu zneužívaly ochranné známky „RapidShare“. Na seznamu získaných domén figuruje například music-rapidshare.com, rapidshareprime.net, rapidshare-catalog.com, full-rapidshare.com, easyrapidsharedownloads.com, rapidsharese.com, rapidshare-provider.com, rapidshare-free-download.com, rapidshare-premium.com, whatsrapidshare.com, rapidshare-deposit.com, rapidshare-accounts.net,…

Provozovatelé internetové úschovny souborů RapidShare získali do držení více než dvě desítky domén, které ve svém názvu zneužívaly ochranné známky „RapidShare“. Na seznamu získaných domén figuruje například music-rapidshare.com, rapidsharepri­me.net, rapidshare-catalog.com, full-rapidshare.com, easyrapidshare­downloads.com, rapidsharese.com, rapidshare-provider.com, rapidshare-free-download.com, rapidshare-premium.com, whatsrapidsha­re.com, rapidshare-deposit.com, rapidshare-accounts.net, atrapidshare.com, rapidsharepre­miumaccounts.com nebo rapidsharedow­nload.org. Provozovatelé služby RapidShare si na jejich dosavadní držitele stěžovali u World Intellectual Property Organization (WIPO).

Přestože řadu domén nakonec společnost RapidShare AG získala, některým stížnostem nebylo vyhověno: to u domén, které obsahovaly pouze slůvko „rapid“. Zmíněné slovo je příliš obecné. RapidShare kromě získání řady zajímavých domén opět poslal vzkaz zábavnímu průmyslu, že on není ten špatný, kdo chce vydělávat na nelegálních kopiích filmů, hudby nebo her. Přestože právě kvůli tomuto obsahu si mnozí uživatelé předplácí prémiové účty, tak RapidShare se v posledních měsících vůči takovým uživatelům hodně hlasitě vymezuje. Nejde snad ani tak o obavy z dalších žalob (v posledních kauzách byla firma úspěšná), ale o zájem podnikat společně se zábavním průmyslem v oblasti distribuce obsahu za poplatek. (TorrentFreak)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.