Hlavní navigace

Reality show Malá farma nabídnul ČT bývalý ředitel Z1 Martin Mrnka

27. 8. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
27. 8. 2010

Bývalý generální ředitel soukromé zpravodajské televize Z1 Martin Mrnka stál za nabídkou společnosti Czech Info, která brněnskému studiu České televize navrhla výrobu dokumentární reality show Malá farma. Serveru DigiZone.cz to řekla mluvčí brněnské ČT Hana Orošová. Podle deníku MF Dnes pracuje Mrnka pro společnost Czech Info, kterou vlastní podnikatel Jaroslav Berka, majitel Regionální televizní agentury (RTA), už přibližně rok.

K TÉMATU: Reality show Malá farma pro Českou televizi vyrábí firma Jaroslava Berky

Projekt Malá farma vede Martin Mrnka, který pro mě pracuje už rok. On jej také s režisérem pilotního dílu Igorem Chaunem nabídl České televizi, řekl Berka deníku MF Dnes. Totéž potvrdila serveru DigiZone.cz také mluvčí brněnské ČT: Projekt nabídl brněnskému studiu jeho autor Martin Mrnka začátkem letošního roku, upřesnila. Stalo se tak tedy krátce poté, co Berkově společnosti Czech Info vypršela roční smlouva na zpracování analýz zpravodajských a publicistických pořadů ČT pro Radu České televize.

ČTĚTE TAKÉ: Jaroslav Berka si registroval logo Malá farma, počítá s prodejem bioproduktů

KL24

Pořad byl nabídnut brněnským studiem do programového schématu ČT, vedení programu České televize ho přijalo a zařadilo do podzimního vysílacího schématu 2010. Takový postup je naprosto standardní u všech pořadů, přiblížila Orošová způsob, jakým byl pořad Malá farma odsouhlasen k výrobě. Ředitel brněnského studia ČT Karel Burian, který před nástupem do funkce pracoval necelá dva roky pro jinou Berkovu společnost RTA jako ředitel zpravodajství, se podle ní na procesu schvalování pořadů nepodílel.

Martin Mrnka také dohlíží na realizaci celé reality show. Podle zdroje, který je obeznámen s podrobnostmi z natáčení an statku na Šumavě, kde se reality show odehrává, Mrnka dokonce vozí na místo štáb svým osobním automobilem. Igor Chaun jako režisér se na místě zatím skoro neukázal, dodal zdroj, který si nepřál být jmenován. Česká televize už dříve odmítla koupit licenci pro zahraniční reality show Farma, která je v podstatě totožná s Malou farmou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).