Hlavní navigace

Rebelové zasedli za jednací stůl s SPT TELECOMem

13. 11. 1998
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Včerejší den, tedy čtvrtek 12.listopadu, posunul akci Internet proti monopolu o další milník kupředu. Velká trojka Zandl-Neff-Lukačovič zasedli za jeden stůl se zástupci Telecomu, mezi nimiž nechyběl ani jeho generální ředitel.

Atmosféru jednání hodnotí účastníci jako pracovní, dokonce bych snad mohl říci vstřícnou – doufám jen, že nejde o stejné klišé jako v případě politických jednání. SPT TELECOM převzal od zástupců Internetu jejich návrh řešení, který obsahuje představy, které již dříve přezentovali. Zástupci druhé strany sice zřejmě s ničím konkrétním nepřišli, ale zřídili pracovní skupinu v čele s panem Michalem Čupou, která se tímto problémem bude zabývat. Další schůzka se bude konat do týdne a do dne, tedy 20. listopadu.

Snad se tedy opravdu cosi děje, nicméně podle mého soudu bude velmi složité najít řešení, které by bylo únosné pro Telecom, odpovídalo představám organizátorů akce Internet proti monopolu, naplnilo očekávání desetitisíců podepsaných a ještě bylo přijatelné pro poskytovatele připojení. S jejich zástupci mimochodem Telecom jednal už ve středu, ale k ničemu příliš konkrétnímu se podle dostupných informacím nedobrali. Dovolím si zopakovat svoji trochu kacířskou tezi, kterou jsem psal někdy minulý týden – poskytovatelé připojení mají do značné míry odlišné cíle od jejich zákazníků. Podle mého soudu by si přáli zachování účtování podle času, ale měli by zájem o zřízení jednotného telefonního čísla pro celou republiku – v tomto bodě se ale podle mne nedokáží shodnout ani malí poskytovatelé s velkými, tedy mezi sebou.

Vysvětlil se také problém 25% versus 62.5% zdražení. Patrick Zandl k tomu na Mobilu napsal toto: „Bessel Kok nám potvrdil, že ve špičce bude impuls snížen na 2 minuty z nynějších tří. Ministerstvo financí také sdělilo, jak s SPT Telecom došlo k tomu, že zdražení cen je ve výši 25 procent. Trik byl jednoduchý – nebylo to počítáno v rámci jedné hodiny, jako jsme to dělali my a kde odchylka způsobená délkou je minimální, ale v rámci dvou minut, což je údajně průměrná doba hovoru v síti Telecom. Ministr Svoboda se tak stává novým matematickým géniem roku – vítězům blahopřejeme.“ Opravdu génius.

Tož tedy tak. Další zprávy z bojiště přineseme v pondělí, pokud se ovšem do té doby nerozevře zem a nepohltí olšanské sídlo Telecomu do hlubin, případně se nestane nějaká podobně významná věc, o které by bylo třeba okamžitě informovat.

Marek Antoš

BRANDstorming tip2


Starší, související články:

* Časově neomezený paušál za telefon? Je to dobrá cesta?!
* Organizátoři Bojkotu hlásí novinky
* Podporují akci „Internet proti monopolu“ poskytovatelé připojení?
* Když bojkot, tak Bojkot

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).