Hlavní navigace

Recese na Facebooku, která skončila tříletým vězením

Jiří Macich ml.

Vydávat se v žertu za některou ze známých osobností společenského nebo politického dění je pro některé lidi velmi dobrá zábava a recese. Stačí vzpomenout, kolik blogů na českém Internetu údajně píše bývalý český premiér Jiří Paroubek. Ale ne vždy se musí podobná recese vyplatit. Fouad Mourtada, šestadvacetiletý IT inženýr z Maroka, putuje na tři roky do vězení za založení uživatelského profilu na známém komunitním serveru Facebook pod jménem prince Moulay Rachida, mladšího bratra marockého…

Doba čtení: 1 minuta

Vydávat se v žertu za některou ze známých osobností společenského nebo politického dění je pro některé lidi velmi dobrá zábava a recese. Stačí vzpomenout, kolik blogů na českém Internetu údajně píše bývalý český premiér Jiří Paroubek. Ale ne vždy se musí podobná recese vyplatit. Fouad Mourtada, šestadvacetiletý IT inženýr z Maroka, putuje na tři roky do vězení za založení uživatelského profilu na známém komunitním serveru Facebook pod jménem prince Moulay Rachida, mladšího bratra marockého krále Mohammeda VI. Navíc musí zaplatit pokutu v přepočtu zhruba 1 350 dolarů.

Na podporu marockého recesisty vznikly stránky helpfouad.com spojené s peticí. Rozruch totiž budí nejen výše trestu, ale také okolnosti případu, které popisuje sám odsouzený. K výslechu byl údajně odvezen s páskou přes oči, policie jej měla bít a snažit se jeho údajný žertík spojit s teroristickou aktivitou, jejímž cílem mělo být poškození královské rodiny. (Pooh.cz)

Našli jste v článku chybu?