Hlavní navigace

Recese na Facebooku, která skončila tříletým vězením

25. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydávat se v žertu za některou ze známých osobností společenského nebo politického dění je pro některé lidi velmi dobrá zábava a recese. Stačí vzpomenout, kolik blogů na českém Internetu údajně píše bývalý český premiér Jiří Paroubek. Ale ne vždy se musí podobná recese vyplatit. Fouad Mourtada, šestadvacetiletý IT inženýr z Maroka, putuje na tři roky do vězení za založení uživatelského profilu na známém komunitním serveru Facebook pod jménem prince Moulay Rachida, mladšího bratra marockého…

Vydávat se v žertu za některou ze známých osobností společenského nebo politického dění je pro některé lidi velmi dobrá zábava a recese. Stačí vzpomenout, kolik blogů na českém Internetu údajně píše bývalý český premiér Jiří Paroubek. Ale ne vždy se musí podobná recese vyplatit. Fouad Mourtada, šestadvacetiletý IT inženýr z Maroka, putuje na tři roky do vězení za založení uživatelského profilu na známém komunitním serveru Facebook pod jménem prince Moulay Rachida, mladšího bratra marockého krále Mohammeda VI. Navíc musí zaplatit pokutu v přepočtu zhruba 1 350 dolarů.

Na podporu marockého recesisty vznikly stránky helpfouad.com spojené s peticí. Rozruch totiž budí nejen výše trestu, ale také okolnosti případu, které popisuje sám odsouzený. K výslechu byl údajně odvezen s páskou přes oči, policie jej měla bít a snažit se jeho údajný žertík spojit s teroristickou aktivitou, jejímž cílem mělo být poškození královské rodiny. (Pooh.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.