Hlavní navigace

Komisařka Redingová bojuje za přístupnější web

Karel Wolf

Viviane Redingová, eurokomisařka zodpovědná za informační technologie a telekomunikace, ve středu odstartovala veřejné připomínkování svého záměru dobrat se jednotných evropských pravidel pro přístupnost k obsahu WWW. Redingová pomocí dotazníků z jednotlivých členských zemí EU zjistila, že část států už sice má vlastní kritéria základní přístupnosti k www obsahu, ale přístupnost není chápána a pojímána jednotně (jak překvapivé). Dokud se přístupnost Internetu pro všechny nestane samozřejmostí,…

Viviane Redingová, eurokomisařka zodpovědná za informační technologie a telekomunikace, ve středu odstartovala veřejné připomínkování svého záměru dobrat se jednotných evropských pravidel pro přístupnost k obsahu WWW.

Redingová pomocí dotazníků z jednotlivých členských zemí EU zjistila, že část států už sice má vlastní kritéria základní přístupnosti k www obsahu, ale přístupnost není chápána a pojímána jednotně (jak překvapivé). Dokud se přístupnost Internetu pro všechny nestane samozřejmostí, mnoho lidí nebude moci využívat jeho výhod. Tuto problematiku lze přitom snadno vyřešit – proč tedy nabízí řešení jen tak malá část provozovatelů internetových stránek? obhajuje svojí iniciativu Redingová v oficiálním komuniké.

Ten kdo se chce připomínkování zúčastnit, může tak učinit prostřednictvím anglického elektronického dotazníku ze stránek Europa.eu, uzávěrka je 27. srpna 2008. (Blok Filipa Rožánka)

Našli jste v článku chybu?
7. 7. 2008 1:52
Markus (neregistrovaný)
Staticke weby bez pouziti flash a podobnych veci se uz vetsine lidi omrzely, jsou proste nudne. Osobne nechapu proc mas neco proti temhle vecem, web to dokaze okorenit a osvezit, tedy pokud je to provedeno dobre a s urcitou stridmosti a samozrejme s alternativnim textem (obsahem), v pripade, ze neni mozne flash z nejakeho duvodu spustit.
4. 7. 2008 16:32
Doufám, že ten pamflet bude platit jen a pouze pro instituce EU a spol, já osobně na svém webu chci mít blikající kolečka a jezdící čtverečky a do nějaké komisařky je mi kulový!