Hlavní navigace

Komisařka Redingová bojuje za přístupnější web

Karel Wolf

Viviane Redingová, eurokomisařka zodpovědná za informační technologie a telekomunikace, ve středu odstartovala veřejné připomínkování svého záměru dobrat se jednotných evropských pravidel pro přístupnost k obsahu WWW. Redingová pomocí dotazníků z jednotlivých členských zemí EU zjistila, že část států už sice má vlastní kritéria základní přístupnosti k www obsahu, ale přístupnost není chápána a pojímána jednotně (jak překvapivé). Dokud se přístupnost Internetu pro všechny nestane samozřejmostí,…

Doba čtení: 1 minuta

Viviane Redingová, eurokomisařka zodpovědná za informační technologie a telekomunikace, ve středu odstartovala veřejné připomínkování svého záměru dobrat se jednotných evropských pravidel pro přístupnost k obsahu WWW.

Redingová pomocí dotazníků z jednotlivých členských zemí EU zjistila, že část států už sice má vlastní kritéria základní přístupnosti k www obsahu, ale přístupnost není chápána a pojímána jednotně (jak překvapivé). Dokud se přístupnost Internetu pro všechny nestane samozřejmostí, mnoho lidí nebude moci využívat jeho výhod. Tuto problematiku lze přitom snadno vyřešit – proč tedy nabízí řešení jen tak malá část provozovatelů internetových stránek? obhajuje svojí iniciativu Redingová v oficiálním komuniké.

Ten kdo se chce připomínkování zúčastnit, může tak učinit prostřednictvím anglického elektronického dotazníku ze stránek Europa.eu, uzávěrka je 27. srpna 2008. (Blok Filipa Rožánka)

Našli jste v článku chybu?