Hlavní navigace

Ředitel ČT Jiří Janeček si založil blog na zpravodajském serveru iDnes.cz

12. 4. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
12. 4. 2011

Osobní blog na zpravodajském serveru iDnes.cz si založil generální ředitel České televize Jiří Janeček. V úvodním textu vysvětluje, že by jeho prostřednictvím chtěl zveřejňovat postřehy, názory a komentáře k tomu, co se o něm a ČT objeví v tisku a „jak to je doopravdy“. Podobnou ambici měl Janeček i na televizní obrazovce, před časem sliboval zavést pořad podobný někdejšímu Volejte řediteli na Nově. Nakonec od svého záměru ustoupil a ČT vysílá jen inovovaný korporátní magazín Svět ČT.

K TÉMATU: Jiří Janeček: ČT bude propouštět a zavede pořad Volejte řediteli

Většina z Vás mě vnímá především jako generálního ředitele jednoho z nejdiskutova­nějších médií v zemi. Jako člověka, jehož jméno se v médiích skloňuje ve všech pádech. Samozřejmě nemám radost z toho, že je to spíše v negativních souvislostech a přitom se často jedná o naprosté lži a manipulace, píše Janeček na svém čerstvě založeném blogu na iDnes.cz. Připomíná příhodu, kdy jej jeden z bulvárních deníků vyobrazil jako piráta s jedním okem a papouškem na rameni. Řada lidí mě zejména pod vlivem bulváru právě takto vidí, stěžuje si.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Janeček si vyplatil čtvrtletní prémii, i když mu to Rada ČT zakázala

Janeček podle svých slov dopředu počítá s „plamennými diskusemi“ po každým jeho příspěvkem: Všichni ti Batmanové, Džejárové, Pusinky, Bondové a další anonymové skrytí pod nejrůznějšími nicky rozjedou své oblíbené on-line bitvy. Jsem optimista a věřím, že dokud stojí ČT lidem za diskusi, má svoji cenu a opodstatněnost. Hned v prvním textu pak ředitel ČT chválí tvůrce z Kavčích hor za získání sedmi cen v letošním ročníku televizní ankety TýTý.

NAPSALI JSME: Jiří Janeček chce zveřejňovat honoráře umělců a náklady na pořady ČT

KL22 hlasovani

Je velmi dobře, že ČT se daří jít cestou, kterou zaujme diváky i přes silné konkurenční prostředí komerčních televizních stanic. Každý člověk je rád, když práce, kterou dělá a věnuje jí úsilí, čas a energii, přinese výsledky. I já se raduji, někdy z maličkostí, jindy z podařených výsledků, ať už se něco vydaří mně nebo mým kolegům. Proto jsem nesmírně rád, že mnoho tvůrců a osobností pracujících s velkým nasazením pro ČT dostalo oficiální ocenění za jejich výkony, dodal Jiří Janeček.

Generální ředitel ČT čelí v posledních měsících silné kritice a v poslaneckých kuloárech se už hovoří o jeho možném nástupci, bývalém generálním řediteli Novy Petru Dvořákovi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.