Hlavní navigace

Ředitel ČTK Milan Stibral opět rezignoval, hledá se jeho nástupce

19. 1. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2011

UVNITŘ PODMÍNKY KONKURZU Výběrové řízení na generálního ředitele České tiskové kanceláře (ČTK) dnes vypsala Rada ČTK. Současný šéf ČTK Milan Stibral totiž už dříve avizoval, že na tuto funkci letos v červnu rezignuje. Dnes podle agentury předal radě rezignační dopis, platný k 9. červnu. Za Stibralovu éru ve funkci generálního ředitele ČTK to je již druhá rezignace, první podal v roce 2009, načež radní za jeho zástupce zvolili Radima Hrehu.

DOKUMENT: Podmínky výběrového řízení na funkci generálního ředitele ČTK

Nový ředitel se ale funkce neujal, protože Stibral po tomto výsledku konkurzu vzal svoji rezignaci zpět a radní navíc tvrdili, že původní ředitel ji podal špatně a tudíž byla neplatná. Aby předešli dalším problémům, pro jistotu také Hrehu odvolali. Ten podal proti počínání Rady ČTK žalobu (soud případ dosud neuzavřel), domáhá se určení, že generálním ředitelem ČTK je on. Pro Hrehu v konkurzu na šéfa ČTK hlasovali čtyři ze sedmi radních.

ČTĚTE TAKÉ: Radim Hreha, bývalý šéf STV, je novým generálním ředitelem ČTK

Hlavním Hrehovým zastáncem v Radě ČTK byl jeho dřívější i dnešní spolupracovník Jan Bohdal, který přesvědčil další tři radní, aby pro Hrehu hlasovali. Bohdal pod Hrehovým vedením v minulosti působil v internetovém deníku Česká média a Regionální televizní agentuře, které vlastní podnikatel Jaroslav Berka. Po Hrehově odvolání se Bohdal snažil zpochybnit fungování Rady ČTK a požadoval její odvolání.

NAPSALI JSME: Rada ČTK zrušila zvolení Radima Hrehy za ředitele

Bohdalovi se ale nepodařilo přesvědčit dostatečný počet poslanců a později na svoje členství v Radě ČTK rezignoval. Poté se společně s Hrehou vrátil do redakce webu Česká média, kde oba působí dodnes. Bohdal se jako redaktor tohoto serveru věnuje mj. i situaci v ČTK a její radě. Hreha na stránkách Českých médií zveřejňuje informace o svém sporu s Radou ČTK a vyvěsil zde i svůj vítězný projekt z výběrového řízení na generálního ředitele ČTK.

MM socky3

STALO SE: Radim Hreha a Jan Bohdal se vrací do Českých médií Jaroslava Berky

Podmínky nynějšího výběrového řízení zveřejnila Rada ČTK na webu agentury. Požadují mj. alespoň pětiletou praxi v médiích, vysokoškolské vzdělání magisterského stupně a aktivní zkušenost s vrcholným managementem. Přihlášky rada přijímá do 8. února, součástí má být i vlastní koncepce činnosti a rozvoje ČTK v rozsahu do deseti stran. Nový ředitel ČTK bude jmenován na dobu šesti s funkčním obdobím od 10. června 2011.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.