Hlavní navigace

Ředitel Novy: NKS zbytečně s kampaní čekala

12. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
12. 1. 2009

Další rozhovor s ředitelem TV Nova Petrem Dvořákem o blížícím se vypnutí analogového vysílání v Praze přináší týdeník Strategie. Podle něj je příprava na tuto operaci chaotická, zvláště pokud jde o práci Národní koordinační skupiny. Příprava přechodu na digitální vysílání je především ze strany Národní koordinační skupiny poměrně chabá a chaotická, řekl doslova Dvořák. Spousta lidí nemá dle slov ředitele Novy potuchy vůbec o tom, co je čeká. NKS zbytečně s kampaní čekala. Nyní se vymlouvá, že s kampaní čekala na komerční televize, dodal šéf české komerční jedničky.

K TÉMATU: Ředitel Novy: Praha není dostatečně připravená na vypnutí analogu

Celá operace tak prý může skončit fiaskem. Dvořák zopakoval to, co už řekl dávno. Podle něj se mělo začít s vypínáním analogu tam, kde se očekává nejméně problémů, a to rozhodně není Praha. Složité a hustě osídlené aglomerace typu hlavních měst se mají vypínat naposledy, až v době, kdy je vše dostatečně vyladěné z menších regionů,“ konstatoval Petr Dvořák. Dle slov generálního ředitele Novy by měla existovat jakási informační centra v jednotlivých regionech, která by informovala a pomáhala divákům jak řešit problémy v jednotlivých lokalitách.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Ideální sledovanost Novy Cinema? Řádově jednotky procent, říká šéf Novy

Předpověď Dvořáka zní až apokalypticky. Pokud se skutečně bezhlavě vypne podle papírových předpokladů analogové vysílání v Praze, opravdu se může stát, že lidé o televizní vysílání přijdou,“ řekl šéf Novy a opět se neváhal opřít do NKS. Již dávno měla přijít konkrétně zaměřená kampaň. Jejich argumentem je, že ušetřili peníze, které nyní mohou použít, dodal. Nova chce podle jeho slov lidem říkat, co se děje a na co se mají připravit. Pokud vzniknou asistenční místa, budeme na ně odkazovat. Ale to jen v případě, že si budeme jisti jejich správným fungováním, upřesnil.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.