Hlavní navigace

Ředitel Novy ostře kritizoval národního koordinátora digitalizace

18. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

18. 8. 2008

Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci, by neměl na svém soukromém blogu zveřejňovat informace z pozadí české digitalizace, které se dozví díky výkonu své funkce. Na pátečním setkání s vybranými novináři, na kterém oznámil stanovisko televize Nova k Technickému plánu přechodu (TPP), to řekl šéf nejsledovanější české televize Petr Dvořák.

Je zcela nestandardní, kdy úředník placený státem, na svém soukromém blogu zveřejňuje informace, které získá ze svého působení ze státní správy a navíc je ještě komentuje a navíc k nim ještě dává svoje vlastní dohady, které ovšem vylovuje jako člen Národní koordinační skupiny. Mně to připadá, že to je nehoráznost, prohlásil generální ředitel Novy.

Je to podobná situace, jako kdyby si předseda vlády Topolánek založil svůj vlastní blog a na něm si tak jako přemýšlel, jestli se vláda k radaru připojí nebo nepřipojí, a co tomu ten Paroubek řekne, jestli by náhodou neměli začít přesvědčovat ještě někoho jiného a kolik svých poslanců k tomu přesvědčí. Mně to připadá opravdu absurdní, dodal šéf Novy.

MIF22_Early

Petr Dvořák míní, že česká digitalizace potřebuje v roli národního koordinátora osobnost, která bude schopná stmelovat zástupce jednotlivých televizí a vysílacích společností, zaštítí celý proces a táhnout do dopředu. Myslím si, že tohle není zrovna ten správný příklad, kritizoval šéf Novy Zdeňka Duspivu.

Přepis pátečního vystoupení generálního ředitele televize Nova Petra Dvořáka před novináři čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.