Hlavní navigace

Ředitel SeeJay Radia vyzývá dopisem ČTÚ: Neotálejte s rozhlasovou digitalizací

6. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT Provozovatel SeeJay Radia letos plánuje spustit další dvě stanice – jednu čistě internetovou bez mluveného slova a druhou informační mj. i na platformě DAB.

Donutit Český telekomunikační úřad (ČTÚ) k aktivitě v oblasti digitálního rozhlasu chce komerční rozhlasová stanice SeeJay Radio, která je velkým propagátorem této technologie u nás. Za tímto účelem zaslala ČTÚ ve druhé polovině minulého měsíce dopis, pod nějž je podepsaný jednatel a ředitel tohoto digitálního programu Svatopluk Janík. Současná situace nás jako provozovatele velmi poškozuje vysokou cenou, kterou musíme vynakládat za propagaci a osvětu, jelikož zemské digitální rozhlasové vysílání v ČR se nerozvíjí přirozenou cestou a je brzděno, uvádí ve svém dopisu Janík.

NEPŘEHLÉDNĚTE: V Česku vzniká nové informační rádio, odstartovat by mělo na podzim

Jednateli a řediteli SeeJay Radia se nelíbí především fakt, že v České republice se stále pro distribuci signálu využívá takzvaný L-band, tedy pásmo, které bylo původně míněno jako dočasné, a takzvaný Band III, jež se uvolnil po ukončení pozemního analogového televizního vysílání, „leží“ na ČTÚ bez využití, a to přesto, že regulátor už má k dispozici kanály, které by bylo možné pro digitální rozhlas ve III. pásmu využít. Žádáme tedy ČTÚ o řešení vzniklé situace především uvolněním a přidělením rezervovaných kmitočtů, vyzývá Svatopluk Janík regulátora.

ČTĚTE TAKÉ: SeeJay Radio zahájilo vysílání v digitální síti RTIcz v západních a jižních Čechách

Cloud23

SeeJay Radio je šířeno v digitální podobě prostřednictvím rozhlasového multiplexu příbramské společnosti TelekoPraze, Příbrami, na Ústecku, Liberecku, ve východních Čechách, Brně a na Ostravsku. Provozovatel stanice nedávno podepsal také dohodu o distribuci prostřednictvím DAB sítě společnosti RTI cz. Rozhlasový program se v nabídce firmy objevil začátkem března letošního roku, a to konkrétně v Plzeňském a Karlovarském kraji a také na Českobudějovicku. SeeJay Radio chce letos spustit další dva okruhy – digitální TiP Rádio a internetové SeeJay Radio Mix.

Ctu Zadost by Lukáš Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).