Hlavní navigace

Ředitel Z1 Martin Mrnka má prý skončit, podle spekulací ho nahradí Zdeněk Šámal

22. 6. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
22. 6. 2009

AKTUALIZACE – Server iDnes.cz přinesl informaci o možné změně na postu generálního ředitele zpravodajsko-publicistické televize Z1. Martina Mrnku má prý od 1. července nahradit dlouholetý ředitel zpravodajství České televize a nynější šéfredaktor „nováckého“ portálu TN.cz Zdeněk Šámal. Sám Mrnka ale tuto informaci popřel a označil ji za spekulaci, vyjádřit se nechtěl ani Šámal.

Sám říkáte, že údajně má dojít k mému odvolání. Pokud je tam slovo údajně, tak jde o spekulace a k těm se zásadně nevyjadřujeme, uvedl Martin Mrnka pro Digizone.cz. Podle jeho slov se hospodaření televize za posledního půl roku zlepšilo a proto by nehledal žádnou paralelu mezi spekulacemi, které se objevily dnes, a těmi, o kterých novináři psali na konci minulého roku. O odvolání šéfa Z1 se totiž spekulovalo už v zimě po zveřejnění špatných hospodářských výsledků televize. Nicméně tehdejší „zaručené informace“ o výměně celého vedení zpravodajské televize se ukázaly jako nepřesné.

MM socky3

Ke svému údajnému přestupu z Novy do Z1 se nechtěl vyjadřovat ani Zdeněk Šámal. Podle mluvčí televize Nova Šámal i nadále zůstává šéfredaktorem webu tn.cz, a nic se tedy nemění. Pokud by ale k jeho přestupu opravdu došlo, byl by Šámal vhodným kandidátem pro vedení této televize. V minulosti se podílel na budování slovenské zpravodajské televize TA3 a několik let řídil zpravodajství České televize. Za jeho éry došlo i k zprovoznění zpravodajského kanálu ČT 24.

AKTUALIZACE 17:11 – Mluvčí televize Nova Michaela Fričová krátce po 17. hodině v tiskové zprávě potvrdila informaci o odchodu Zdeňka Šámala z postu šéfredaktora webu TN.cz. Po přátelské dohodě obou stran bude jeho působení v TV Nova ukončeno k 30. červnu 2009. Důvodem odchodu Zdeňka Šámala je nová profesní příležitost, uvedla Fričová. Po odchodu Šámala bude za chod zpravodajského videoserveru tn.cz zodpovídat šéf internetu TV Nova Daniel Grunt. Zda tedy Zdeněk Šámal skutečně zamíří do televize Z1 bude jasné na konci června.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.