Hlavní navigace

Ředitel Z1 potvrdil na chatu iDNES.cz jednání s Digi TV

17. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 9. 2008

Hostem dnešního on-line rozhovoru na zpravodajském serveru iDNES.cz byl ředitel zpravodajské televize Z1 Martin Mrnka a odpovídal čtenářům především na otázky ohledně programu. Např. jeden z nich Mrnkovi oponoval, že jeho televize nedosahuje kvality konkurenční ČT 24. Zatím mne nabídka vaší televize nezaujala. Kanál ČT 24 je pro mne jako vysokoškoláka a ekonoma rozhodně přehlednější a zajímavější, konstatoval chatující s nickem ekonom. Mrnka mu oponoval: Je to věc vkusu, my dnes vysíláme o několik hodin denně více ekonomiky než ČT24 – celý blok od 9:00 do 12:00 a další od 16:00 do 17:00.

MM socky3

Čtenář anonym si pro změnu stěžoval na kvalitu obrazu v kabelové síti UPC. Nejsem spokojen s kvalitou obrazu. Obraz se rozkládá. U jiných kanálů mám obraz ve špičkové kvalitě, napsal, načež mu Martin Mrnka odpověděl, že chyba je na straně operátora a vysvětlit mu de facto problém variabilního datového toku v digitálním multiplexu. Ředitel Z1 také konstatoval, že stále probíhají jednání o zařazení kanálu do nabídky rumunské platformy Digi TV. Jednou z odpovědí také Mrnka přiznal, že má televize hodně slabin a je ještě co zlepšovat.

ČTĚTE TAKÉ:
Zpravodajská Z1 slaví sto dní. Rekapituluje a představila novinky
Čísla z peoplemetrů by byla pro televizi Z1 zavádějící

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.