Hlavní navigace

Ředitelem Polské televize „překvapivě“ Andrzej Urbański

3. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 4. 2007

Veřejnoprávní Polská televize (TVP) má nového generálního ředitele. Dozorčí rada TVP v úterý „překvapivě“ potvrdila ve funkci Andrzeje Urbańského, bývalého šéfa Kanceláře prezidenta republiky Lecha Kaczyńského, který televizi dočasně vedl od 27. února, kdy rada odvolala dosavadního ředitele Bronislava Wildsteina. Výběrového řízení se zúčastnilo celkem 11 kandidátů.

MM socky3

Vítězství třiapadesátiletého Urbańského, jednoho z nejbližších spolupracovníků polského prezidenta, média dopředu očekávala. Jestliže totiž Wildstein přišel o podporu bratří (prezidenta a premiéra) Kaczyńských, kteří chtěli mít TVP politicky pod kontrolou, s Urbańským nehrozí, že by se veřejnoprávní televize ve svém zpravodajství a publicistice pouštěla do témat, jež mají zůstat tabu (jako bylo např. rušení vojenské zpravodajské služby).

Dozorčí rada TVP zvolila Urbańského generálním ředitelem i přes to, že byl od 27. února jedním z členů tohoto kontrolního orgánu veřejnoprávní televize. To je stejné, jako kdyby Rada České televize zvolila novým šéfem ČT třeba novináře Petra Uhla, který je sám televizním radním.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.