Hlavní navigace

Reformní ředitel STV Rybníček prý rovněž nepřípustně zasahoval do vysílání

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 10. 2009

Současný generální ředitel Slovenské televize Štefan Nižňanský se rozhodl pozastavit investigativní reportáž v pořadu Reportéri STV, která měla prý poškodit vládní straně SMER. Údajně se nejedná o první pozastavení reportáže ze strany vedení, a Nižňanský si tímto krokem poštval proti sobě celou redakci publicistiky v STV. Jak ale ve svém blogu píše spolupracovník serveru Digizone.cz Juraj Koiš, zásahy do vysílání nebyly ojedinělé ani za reformního a doposud nejpozitivněji vnímaného ředitele Richarda Rybníčka.

UXD

I když si na to dnes málokdo vzpomene, i Rybníček proslul několika zásahy do programu z pozice, ve které to nebylo žádoucí. Z večera do rána zastavil vysílání dokumentárního filmu Miluj blížneho svojho, ve kterém zazněla jedna xenofobní věta. Další kauzy se vázaly k zpravodajství a publicistice. Rybníček měl krátký čas na starosti editaci hlavní zpravodajské relace. Prý už jako ředitel televize kontroloval práci redaktorů a editorského týmu, a vyřazoval reportáže, které nebyly přijatelné, a nebo je nechával přepracovat, napsal Koiš v článku. Celý blogový příspěvek si můžete přečíst zde.

Nová blogová sekce serveru Digizone.cz přináší směs názorů různých osobností z televizní branže. Na blog.digizone.cz bloguje například ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich, producent retro seriálu Vyprávěj Filip Bobiňski nebo šéfredaktor serveru Digizone.cz Jan Potůček.