Hlavní navigace

Region se na Cukrák nevrátí, Wave nahradí Praha

Naděje pro mnohé posluchače, kteří se těšili na obnovené vysílání ČRo Region z Cukráku na frekvenci 100.7 MHz, dnes zhasla. Český rozhlas prostřednictvím tiskové zprávy oznámil, že po digitální stanici Rádio Wave bude z tohoto vysílače šířit svůj program jiný okruh veřejnoprávního rozhlasu, a to ČRo 2 – Praha. K tomuto kroku dojde v pondělí 1. září od 5 hodin 5 minut, kdy začíná blok Dobré jitro.

Tato změna je přínosem nejen v pokrytí hlavního města a středních Čech, ale znamená také zásadní rozdíl v kvalitě poslechu pro stávající posluchače, kteří přeladí z 91,2 na 100,7 MHz na vysílači Cukrák. Důležitá je také pro nové posluchače z Prahy a okolí, kteří si tak mohou naladit Český rozhlas 2 – Praha nově na frekvenci 100,7MHz, řekl při této příležitosti ředitel stanice Jiří Vejvoda.

Generální ředitel ČRo Václav Kasík musí k vypnutí Wavu přistoupit poté, co mu Rada ČRo na konci května udělila výtku za neřešení situace okolo této stanice. Radní ale i někteří poslanci považují Radio Wave za digitální a nikoliv analogovou stanici. Frekvence 100.7 MHz sloužila do 13. června 2006 původně ČRo Region, kterému se po tomto kroku výrazně zhoršilo pokrytí, přesto, že má řadu lokálních dokrývačů. Proto je i neobnovení vysílání pátého okruhu ČRo na Cukráku velkým překvapením.

ČTĚTE TAKÉ:
Dana Jaklová: Nejsem proti Rádiu Wave, ale v analogu nemá co dělat
Rádia Wave bude škoda
Vypnuté Rádio Wave by mohlo mít týdenní pořad na Radiožurnálu

Našli jste v článku chybu?