Hlavní navigace

Regionální Genus TV přešla pod křídla Primy

29. 2. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
29. 2. 2008

Poslední samostatné regionální televizní studio si vybralo svoji stranu. Liberecká společnost Genus TV podepsala dnes smlouvu o převodu 51 procent akcií firmě Regio Media, která sdružuje regionální televizní studia televize Prima. Tato studia se v časech před šestou večerní pravidelně připojují do vysílání celoplošné Primy. Zbytek „regionů“ vysílajících na kmitočtech sdílených s TV Prima vlastní Regionální Televizní Agentura Jaroslava Berky.

Současný úplný vlastník Genus TV, společnost S group holding, si po dokončení obchodu ponechá v televizi minoritní podíl 49 %. Transakci musí podle zákona schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Účastníci smlouvy se dohodli, že nebudou o cenových podmínkách a obsahu smlouvy zveřejňovat žádné podrobnosti, sdělilo tiskové oddělení Primy.

ČTĚTE TAKÉ: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

Předseda představenstva Genus TV, člen představenstva a finanční ředitel S group holding v jedné osobě Petr Myška uvedl, že prodej rozhodujícího podílu v akcionáři společnosti dlouhodobě plánovali. Rozhodnutí o vstupu strategického partnera ovlivnila zejména potřeba zapojit libereckou televizi do procesu digitalizace pozemního televizního vysílání v České republice. Genus TV od začátku své existence sdílí vysílací frekvenci s Prima TV. Je proto logické, že jsme akceptovali nabídku majitele této celoplošné televize, dodal Petr Myška.

Regio Media, budoucí většinový majitel libereckého Genusu, má již majetkové podíly v regionální televizi ústecké (Lyra), mostecké (DAKR), plzeňské (ZAK), olomoucké (Morava) a karlovarské (Vřídlo) a spolupracuje s TV Vysočina.

ČTĚTE TAKÉ: TV 7, programová síť RTA, získala licenci pro celoplošné vysílání

Genus TV se spolu s televizemi z portfolia Regio Media zapojila do projektu programové sítě R1, která umožní Prima TV získat licenci k digitálnímu vysílání nového centrálního programu, nastínil plány do budoucna člen představenstva Regio Media Vladimír Pořízek.

BRAND

Genus TV bude i po digitalizaci vysílat s vlastní licencí, jejíž platnost byla prodloužena do roku 2020. Plánujeme, že se začne připojovat do nového centrálního programu. Regionální televize v síti R1 by se měly ve vysílacím schématu nové digitální stanice postupně dočkat více odpojovaných bloků, a tím se výrazněji profilovat na mediálním trhu kraje, v němž působí, doplnil ředitel Regio Media Karel Zýka.

V dosud trvající analogové éře bude Genus TV vysílat své odpojované zpravodajství a reklamu v podvečerním programu Prima TV. Počítáme s tím, že naši hlavní zpravodajskou relaci, kterou spolu s reklamou vysíláme od 17.45 do 18 hodin, přejmenujeme na Minuty regionu a postupně přizpůsobíme vizuál i členění regionálního odpojovaného bloku jednotnému modelu, na jehož profilu už delší dobu s Regio Media spolupracujeme, uvedla Alena Roubalová, ředitelka a místopředsedkyně představenstva Genus TV.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).