Hlavní navigace

Regionální multiplexy DVB-T v Česku mají přidělené kmitočty jen do konce roku 2017

Jan Potůček

Oproti celoplošným multiplexům tak operátorům menších televizních sítí vyprší platnost jejich individuálních oprávnění už za necelých pět let

Doba čtení: 1 minuta

Pouze do konce roku 2017 budou moci Regionální televizní sítě 1 až 10 využívat kmitočty pro zemské digitální televizní vysílání (DVB-T), které jim v uplynulých měsících přidělil Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Vyplývá to z pravidelné měsíční monitorovací zprávy ČTÚ za leden 2013. Úřad v ní uvádí, že kmitočty přidělil na základě opakovaných žádostí zájemců o provozování regionálních multiplexů DVB-T a využil přitom část spektra, kterou má Česká republika k dispozici jen na omezenou dobu.

IAC19

K TÉMATU: V Brně by měla začít vysílat Regionální síť 9. Příděly dostaly od ČTÚ i další multiplexy

“V návaznosti na přijetí aktualizace opatření obecné povahy – přílohy plánu využití rádiového spektra č. PV-P/10/08.2012–11 pro kmitočtové pásmo 470–960 MHz, umožňující využití dalších rádiových kmitočtů pro šíření signálů DVB-T v omezeném období do 31. 12. 2017, byla na základě žádostí operátorů vydána individuální oprávnění k využívání rádiových kmitočtů pro regionální vysílání (regionální sítě 1–10),” uvedl ČTÚ. Omezení se týká i pražského multiplexu Leoše Pohla, v němž vysílá křesťanská televize Noe a regionální TV Metropol, či sítí 1 a 3 Ivo Brabce, které šíří například program Regionálnítelevize CZ.

Našli jste v článku chybu?