Hlavní navigace

Regionální televize R1 od Primy začne vysílat na satelitu příští rok

19. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 11. 2009

Primácká televize R1, která přináší každé ráno vysílání regionálních televizí seskupených pod touto značkou, začne na satelitu vysílat pravděpodobně na začátku příštího roku. Serveru DigiZone.cz to dnes řekl ředitel Primy Marek Singer. Důvodem, proč ještě stanice nezačala na pozici 23,5 st. východně vysílat, je fakt, že od RRTV doposud neobdržela rozhodnutí o udělení licence.

Společnost FTV Prima získala satelitní licenci pro kanál R1 na předposledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní (RRTV). Ten vysílá v současné době v terestrickém digitálním multiplexu 2 na pozici stanice Prima Cool, která šíří svůj signál ve všední dny pouze v odpoledních hodinách, o víkendech i dopoledne. Šíření televizního signálu prostřednictvím družice bylo uděleno klasicky na dobu dvanácti let. Značku R1 používají „primácké“ regiony (tedy regionální televize vlastněné firmou Regio Media, nikoli Regionální televizní agenturou) od loňského srpna.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.