Hlavní navigace

Regionální síť 5 ve Svitavách odstartovala, rozšířit by se mohla i do Litomyšle

8. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V multiplexu je prozatím vysílán regionální kanál CMS TV, nabídka by se však v budoucnu měla rozšířit o další minimálně dvě stanice, se kterými jeho provozovatel vyjednává.

O uplynulém víkendu, konkrétně v sobotu 6. dubna, odstartovala v České republice další digitální lokální síť (DVB-T). Na svém facebookovém profilu na to upozornila regionální televize CMS TV. Vysíláme v DVB-T! Ano přátelé, včera, 6.4.2013 v 16:40 hod. jsme zahájili vysílání na kanále 35 z nového vysílače ve Svitavách. Vysíláme 24 hodin denně, obsah se bude postupně proměňovat tak, jak stihneme zpracovávat nové pořady a reportáže, uvedl v neděli na Facebooku lokální program.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Svitavská regionální televize CMS TV zahájí letos vysílání v DVB-T

Vysílač, který signál šíří na 35. kanálu výkonem 10 Wattů, se nachází na jednom z komínů umístěném nedaleko Svitavského rybníka. Součástí multiplexu, jak už bylo řečeno, je zatím pouze regionální televize CMS TV, ale v budoucnu by mělo dojít k rozšíření programové nabídky. Jednáme se dvěma zájemci o jejím šíření, jedna pozice je tedy ještě volná. Distribuci bychom chtěli rozšířit i do Litomyšle, uvedl pro DigiZone.cz ředitel programu CMS TV Petr Horák. Povolení pro DVB-T vysílání získala televize od vysílací rady loni.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.