Hlavní navigace

Regionální síť 7 posílila pokrytí v Brně, chystá se do Ostravy

Součástí Regionální sítě 7 jsou programy České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a také hudební kanál Retro Music Television.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telekomunikační operátor Progress Digital posílil včera pokrytí signálem Regionální sítě 7 na jižní Moravě, konkrétně v Brně. Server DigiZone.cz o tom informovali čtenáři z této lokality, jejich zprávy následně potvrdil jednatel společnosti Radim Pařízek. Ano, mohu potvrdit, že signál z ulice Barvičova jsme spustili včera odpoledne. Vysílač funguje v jednofrekvenční síti s lokalitou Jihlavská, uvedl Pařízek. Nacházím se 23 kilometrů západně od Brna a signál mám na 100 %, popsal na našem fóru jeho diskutující Josef Zavřel.

tip Malina MM_K

K TÉMATU: HD kanály České televize a Retro Music TV zlepší pokrytí signálem v Brně

Signál Regionální sítě 7 s programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a Retro Music TV je šířen s vertikální polarizací na kanálu 47 a využívá maximální povolený výkon 10 kW. Radim Pařízek se svou společností Digital Broadcasting doposud využíval lokalitu Barvičova pro šíření multiplexu 4 na kanálu 46. V horizontu týdne, případně dvou týdnu, by se měl signál objevit také v Ostravě. Víme, že tu máme k zájemcům o tento multiplex velký závazek, ale ještě řešíme některé technické detaily, dodal Pařízek.