Hlavní navigace

Regionální síť 7 posílila pokrytí v Brně, chystá se do Ostravy

14. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Součástí Regionální sítě 7 jsou programy České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a také hudební kanál Retro Music Television.

Telekomunikační operátor Progress Digital posílil včera pokrytí signálem Regionální sítě 7 na jižní Moravě, konkrétně v Brně. Server DigiZone.cz o tom informovali čtenáři z této lokality, jejich zprávy následně potvrdil jednatel společnosti Radim Pařízek. Ano, mohu potvrdit, že signál z ulice Barvičova jsme spustili včera odpoledne. Vysílač funguje v jednofrekvenční síti s lokalitou Jihlavská, uvedl Pařízek. Nacházím se 23 kilometrů západně od Brna a signál mám na 100 %, popsal na našem fóru jeho diskutující Josef Zavřel.

Cloud 22 temata

K TÉMATU: HD kanály České televize a Retro Music TV zlepší pokrytí signálem v Brně

Signál Regionální sítě 7 s programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a Retro Music TV je šířen s vertikální polarizací na kanálu 47 a využívá maximální povolený výkon 10 kW. Radim Pařízek se svou společností Digital Broadcasting doposud využíval lokalitu Barvičova pro šíření multiplexu 4 na kanálu 46. V horizontu týdne, případně dvou týdnu, by se měl signál objevit také v Ostravě. Víme, že tu máme k zájemcům o tento multiplex velký závazek, ale ještě řešíme některé technické detaily, dodal Pařízek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.