Hlavní navigace

Regionální síť 7 s ČT :D a ČT art zahájila vysílání na Liberecku a Jablonecku

14. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Signál lze zachytit z vysílače Černá Studnice, který využívá i celoplošný multiplex 4. Výkon je ale kvůli probíhající mezinárodní koordinaci kmitočtu snížený na 6 kW.

Diváci na Liberecku a Jablonecku mohou ode včerejšího večera přijímat na pozemní anténu dětský program ČT :D a kulturní ČT art. Z vysílače Černá Studnice zde na kanálu 29 začala vysílat Regionální síť 7, která obsahuje i programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a hudební kanály Retro a Rebel. Vysílání odstartovalo i přes to, že operátor multiplexu, společnost Progress Digital, nemá dle databáze kmitočtů na webu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) pro danou lokalitu a kanál kmitočtový příděl. Nadále totiž probíhá mezinárodní koordinace se sousedním Polskem a Německem.

MMF24

K TÉMATU: Nové programy České televize dorazí na Liberecko do 14 dnů, slibuje šéf techniky

Právě kvůli zdlouhavé koordinaci kmitočtu vysílá Regionální síť 7 z Černé Studnice se sníženým výkonem přibližně 6 kW (38 dBW). Operátor zatím na svém webu neuvádí, že už z této lokality vysílá. „Domluvili jsme se s Radimem Pařízkem, že vysílač spustí s nižším výkonem, aby nezasahoval za hranice, a bude se čekat na vyjádření polské strany, po kterém by se výkon vysílače zvýšil,“ řekl tento týden v rozhovoru pro DigiZone.cz technický ředitel České televize Ivo Ferkl. Z Černé Studnice vysílá i celoplošný multiplex 4 s tematickými kanály televize Nova a stanicí Relax.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).