Hlavní navigace

Regionální síť 8 startuje dnes z Cukráku, nabídne i Regionálníte­levizi CZ

30. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionálnítelevize CZ bude sedmým programem v tomto multiplexu telekomunikačního operátora. V síti jsou šířeny například Óčko Expres, Mňam TV a Sport 5.

O den dříve, než bylo původně plánováno, spustí České Radiokomunikace vysílání Regionální sítě 8 ze středočeského vysílače Praha-Cukrák. Tato lokalita bude fungovat od 14.00 ve stejné jednofrekvenční síti jako Praha – Mahlerovy sady, tedy na 51. kanálu. Součástí multiplexu bude nově i Regionálnítelevize CZ, která komplexně pokrývá dění v jednotlivých krajích České republiky. Součástí sítě tak bude nově sedm programů a pro vysílání ve standardním rozlišení zde zbývá už jediná programová pozice. Pokrytí se zvýší na přibližně 57 % populace.

MM socky3

K TÉMATU: Regionální síť 8 zařadí od 1. října Regionálnítelevizi CZ a spustí vysílání z Cukráku

Je to pro nás významný krok, díky kterému získáme potenciálně více než 3 miliony nových diváků a posunuje nás na pozici lídra v oblasti regionálního televizního vysílání. V souvislosti s tím jednáme s ATO o zařazení do peoplemetrového měření tak, abychom od počátku r. 2016 disponovali denními daty. Je to jasný signál pro naše stávající i potenciální reklamní partnery, že spolupráce s námi má smysl, uvedla pro DigiZone.cz ředitelka Regionálnítelevize CZ Eva Stejskalová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.