Hlavní navigace

Regionální TV 7 chce začít vysílat v září

6. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 3. 2008

Září by bylo optimálním termínem pro zahájení nové regionální televize s názvem TV 7. Serveru Týden.cz to řekl majitel RTA a společnosti EBD Jaroslav Berka, která kanál vlastní. Firma získala kompenzační licenci na provozování tohoto kanálu minulý týden od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Udělení licence firmě EBD bylo nárokové. Ze zákona takovou licenci získá programová síť regionálních televizí, které v analogu sdílí frekvence s celoplošnou televizí Prima a pokrývá minimálně 33 procent území České republiky nebo 33 procent obyvatel země. Podmínkou je zastřešení takové sítě jednou společností a společným názvem. Berka pro tuto příležitost založil společnost EBD a registroval si název TV 7.

Našel jsem způsob, jak se rychle dostat k licenci, programu i pokrytí v mezích ekonomické racionality. Regionální televize jsou připravené dodávat regionální zpravodajství. Pro zbytek dne hledáme dodavatele programu, sdělil Týdnu Berka. Studia z Čech a Moravy se budou k centrálnímu programu připojovat jednou denně.

Tip do článku - Cif21 - firmy

Kromě této licence pro celoplošné zemské digitální vysílání má RTA nárok na udělení kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání za to, že jako jeden z vítězů licenčního řízení na programové pozice v prvních dvou multiplexech o toto oprávnění přišla v soudním řízení. Třetí, už ne zcela celoplošnou licenci pro zemské digitální vysílání získají automaticky všechna studia RTA, která nyní vysílají v analogu společně s Primou. Sdílení kmitočtů totiž zůstane po přechodu na DVB-T zachováno.

VÍCE: „Primácké“ regiony se přeskupují na digitální sítě R1 a TV 7

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.