Hlavní navigace

Regionální vysílání na satelitu spustí Česká televize do konce roku

23. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 9. 2010

Ještě v letošním roce spustí Česká televize regionální vysílání prostřednictvím družice Astra 3A na pozici 23,5 st. východně. Na dnešní tiskové konferenci věnované digitalizaci to novinářům oznámil technický ředitel veřejnoprávního média z Kavčích hor Rudolf Pop. Tuto podobu regionálního vysílání nabídneme pravděpodobně v prosinci. Určitě bychom chtěli, aby to bylo ještě před vánočními svátky, uvedl Pop.

UXD

K TÉMATU: Regionální vysílání České televize na satelitu možná do konce roku

O přípravě lokálních oken pro Ostravu (severní Morava) a Brno (jižní Morava) hovořil již začátkem července v rozhovoru pro DigiZone.cz právě technický ředitel České televize. Regionální vysílání bude fungovat na jednoduchém principu. V multiplexu, kde se nachází ČT, Prima a TV Noe, přibudou nově pravděpodobně pozice ČT 1 SM a ČT 1 JM. Ty budou povětšinu dne virtuální a předají tedy dál pouze signál stanice ČT 1 z Prahy. V době vysílání z regionů však na ně bude připojen stream pro severní, respektive jižní Moravu a dočasně se tak sníží datový tok.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.