Hlavní navigace

Regionálnitelevize.cz budou vysílat ze stejné satelitní frekvence jako Óčko

16. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 3. 2012

PARAMETRY UVNIŘ Serveru DigiZone.cz se podařilo získat technické parametry, na kterých bude vysílat prostřednictvím družice chystaný kanál Regionálnítele­vize.cz. Jak prozradila naší redakci ředitelka stanice Eva Stejskalová, program bude distribuován prostřednictvím satelitu Astra 3B, a to na stejných parametrech, z jakých je šířena hudební televize Óčko. Vysílání bude nekódované.

K TÉMATU: Projekt regionálního vysílání v Česku získal satelitní licenci od RRTV

Chystaný kanál Regionállnite­levize.cz pojí s Óčkem ještě další společný prvek – oba mají podepsanou smlouvu přímo se satelitním operátorem SES, nikoliv tedy například se společností Towercom, která zajišťuje technicky chod služby Skylink, případně se zástupci této firmy. Stanice bude šířena pravděpodobně už od dubna 24 hodin denně a v programu, který bude rotovat čtyřhodinnou smyčku, se představí divákům řada malých vysílatelů, kteří by sami neměli na tuto distribuci prostředky. Jejich kompletní seznam je možné najít zde.

Cloud23

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 12168/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Podrobnosti o tomto chystaném projektu přinese server DigiZone.cz již v pondělí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).