Hlavní navigace

Regionálnítelevize CZ odstartuje v Regionální síti 8, oficiální spuštění plánuje na 1. října

Lukáš Polák

Vstup šesté televize do multiplexu Českých Radiokomunikací zároveň přinese ukončení její distribuce v pražské a středočeské Regionální síti 4 společnosti Prague Digital TV.

Doba čtení: 1 minuta

Tematický kanál Regionálnítelevize CZ, který ve svém vysílání komplexně pokrývá dění v jednotlivých regionech České republiky, začne podle informací serveru DigiZone.cz vysílat v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Multiplex v současné době pokrývá okolo 55 % populace. Program by měl být do sítě operátora oficiálně zařazen od 1. října. Už tuto sobotu se tu objeví nová televize Barrandov Muzika. Operátor chystá odhalit plány rozvoje Regionální sítě 8 na tiskové konferenci, která se bude konat 16. září od 10.00 v prostorách Žižkovského televizního vysílače. Redakce DigiZone.cz bude na konferenci pochopitelně přítomna.

Czech Internet Forum 2018 Tip s tlačítkem

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 8 startuje z Veselského kopce na Moravě, v záloze jsou i Cukrák a Votice

Tiskové konference se 16. září kromě Marcela Procházky, ředitele regulace Českých Radiokomunikací, zúčastní také ředitelka Regionálnítelevize CZ Eva Stejskalová a Jan Dudek, předseda Asociace regionálních a lokálních televizí. Pro tematickou stanici, která nedávno oslavila své třetí narozeniny, je vstup do multiplexu Českých Radiokomunikací zlomovým okamžikem její existence. V nabídce tak doplní programy Óčko Expres, TV Noe, Mňam TV, Sport 5, Barrandov Muzika a TV Osem/Slovak Sport 2. Zařazení do tohoto multiplexu bude zároveň znamenat ukončení distribuce v pražské a středočeské Regionální síti 4.

Našli jste v článku chybu?