Hlavní navigace

Regionalnitelevize.cz plánuje spuštění programového průvodce na satelitu

14. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tematická stanice je součástí nabídek vybraných kabelových a IPTV operátorů, v rámci Regionální sítě 1 je také šířena prostřednictvím pozemního digitálního vysílání.

Necelý rok po startu kanálu regionalnitelevize.cz by nabídl rád jeho provozovatel na satelitu i takzvaného elektronického programového průvodce (EPG). Serveru DigiZone.cz to řekla ředitelka stanice Eva Stejskalová. EPG doposud na družici Astra 3B, kde je program šířen, chyběl, už v tuto chvíli ho však nabízejí v rámci svých sítí vybrané společnosti. Někteří operátoři si vytváří programového průvodce sami tím, že si náš program stahují z internetu, uvedla Stejskalová.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Regionalnitelevize.cz začala vysílat pozemní cestou v Příbrami

Předběžné nasazení programového průvodce na satelitu je stanoveno na začátek března. V rámci EPG by měla regionalnitelevize.cz nabízet názvy pořadů a chybět by nemusely ani stručné anotace, které však budou obecného rázu a popíší spíše zaměření daného zpravodajství. Vytváření speciálních anotací, které by prozrazovaly, které reportáže daný blok obsahuje, by bylo zbytečně časově náročné. regionalnitelevize.cz je kromě kabelového a satelitního šíření také součástí pozemní Regionální sítě 1.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).