Hlavní navigace

Regionalnitelevize.cz se dočkala programového průvodce EPG na satelitu

15. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ředitelka televize Eva Stejskalová slíbila spuštění elektronického programového průvodce na satelitu v polovině minulého měsíce. Termín, který avizovala, byl splněn.

Zájemci o vysílání tematického kanálu regionalnitelevize.cz už se mohou od dnešního dne v jeho vysílání snáze orientovat. Stanice jako součást svého datového toku na satelitu Astra zařadila i data pro elektronického programového průvodce (EPG). Diváci se tak přesně dozví, co bude stanice vysílat, aniž by museli hledat její schéma na internetu, případně čekali, jaké informace se objeví v textové liště, které jsou jeho součástí. Data byla v době psaní zprávy dostupná do pondělního podvečera.

KL22_nominace

K TÉMATU: Regionalnitelevize.cz plánuje spuštění programového průvodce na satelitu

Regionalnitelevize.cz tak splnila svůj slib, který dala jeho ředitelka Eva Stejskalová divákům v polovině minulého měsíce – zařadit EPG v první polovině března. Kromě satelitního vysílání je stanice k dispozici také v regionálních DVB-T multiplexech po celé republice, od začátku tohoto měsíce je dostupná divákům také v Praze prostřednictvím 46. kanálu v síti společnosti Prague Digital TV. Zde jsou ale data pro programového průvodce dodávána nezávisle na dalších distribucích.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.