Hlavní navigace

Regionalnitele­vize.cz usiluje o vstup do DVB-T multiplexu Radiokomunikací

28. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Eva Stejskalová, ředitelka regionalnitelevize.cz nechtěla otázku možného vstupu do multiplexu Českých Radiokomunikací příliš komentovat, nicméně jednání s operátorem potvrdila.

V intenzivních jednáních, týkajících se vstupu do Regionální sítě 8, je nyní s Českými Radiokomunikacemi, podle informací serveru DigiZone.cz, tematická stanice regionalnitelevize.cz. Provozovatel stanice by tak výrazně zvýšil svůj rozsah sítě a pozemní cestou by pokryl více než 50 % populace České republiky. S největší pravděpodobností by tato skutečnost také ovlivnila distribuci kanálu v ostatních multiplexech, tato otázka je ovšem stále otevřená. V současné době je regionalnitelevize.cz šířena pozemní cestou prostřednictvím Regionální sítě 1 a také středočeské Regionální sítě 4.

UXD

NEPŘEHLÉDNĚTE: Radiokomunikace učinily další krok ke spuštění Regionální sítě 8 z Cukráku

Eva Stejskalová, ředitelka regionalnitelevize.cz, nechtěla otázku možného vstupu do multiplexu Českých Radiokomunikací příliš komentovat. Ano, mohu potvrdit, že jednáme s operátorem o vstupu do Regionální sítě 8, konstatovala Stejskalová. Regionalnitelevize.cz se v rámci možností snaží svou pozici neustále posilovat. Kromě její celorepublikové verze existují i mutace lokální, které fungují na Liberecku, Roudnicku a Ústecku. Právě  poslední jmenovaná se nedávno objevila v nabídce největšího kabelového operátora u nás, společnosti UPC Česká republika, a to v celých Čechách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.