Hlavní navigace

Regionalnitelevize.cz žádá RRTV o přezkoumání povinnosti „must carry“

21. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Tím, jak propagujeme regiony a zviditelňujeme jednotlivé kraje, činíme v podstatě veřejnou službu,“ uvedla pro DigiZone.cz ředitelka regionalnitelevize.cz Eva Stejskalová.

Tematický kanál regionalnitelevize.cz, který ve svém vysílání spojuje program řady menších i větších lokálních televizí, podle informací serveru DigiZone.cz požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o přezkoumání, zdali se na tuto stanici nevztahuje podmínka takzvaného must carry. V případě, že by RRTV shledala žádost vysílatele jako oprávněnou, všichni provozovatelé placených služeb, tedy kabeloví a IPTV operátoři, by tuto stanici museli zařadit do svých základních nabídek.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regionalnitelevize.cz rozšířila digitální nabídku kabelovky od UPC

Takzvané must carry programy jsou takové stanice, které jsou bezplatně dostupné v rámci pozemního televizního vysílání (DVB-T) a operátoři je právě musí ze zákona povinně zařadit do svých nabídek. Jde tedy například o kanály České televize, Novu a Primu family. Ředitelka regionalnitelevize.cz Eva Stejskalová na dotaz serveru DigiZone.cz, zdali tak skutečně zástupci stanice učinili, odpověděla: Jsem přesvědčena o tom, že tím jak propagujeme regiony a zviditelňujeme jednotlivé kraje, děláme vlastně veřejnou službu. Máme tedy právo na to být v základních nabídkách všech služeb. Žádosti regionalnitelevize.cz se bude RRTV zabývat na některém z příštích zasedání.

UXD

Z ARCHIVU: Regionální televize chtějí veřejnoprávní síť. Po ČT požadují část poplatku

Zástupci regionalnitelevize.cz se už minulý rok netajili tím, že by si rádi sáhli na část peněz od veřejnoprávní České televize. Podle nich totiž lokální stanice vykonávají v jednotlivých oblastech, pro které jsou určeny, službu veřejnosti. Projekt Druhé veřejnoprávní je inspirován německou ARD, jejíž program vychází odspodu – (…) a předpokládá rozdělení koncesionářského poplatku na dvě části, z níž první ve výši 100 Kč by nadále patřila České televizi a druhá v částce 35 Kč síti Druhé veřejnoprávní, vysvětlil člen rady Asociace regionálních a lokálních televizí (ARLT) a majitel regionální TV Bonus Milan Brunclík.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.