Hlavní navigace

Regionálnítelevize CZ získala licenci pro celoplošné vysílání v DVB-T

5. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televize zaměřená na regionální zpravodajství a publicistiku dosud vysílala v regionálních pozemních multiplexech jako program převzatý ze satelitu

Licenci pro celoplošné pozemní digitální vysílání získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Regionálnítelevize CZ. Ta dosud vysílala jen na základě satelitní licence a operátoři několika regionálních multiplexů DVB-T ji do svých sítí zařazovali jako převzatý program. Získáním licence pro pozemní vysílání bude moci Regionálnítelevize CZ uplatňovat svoji snahu stát se povinně zařazovaným programem do nabídek kabelových společností a poskytovatelů IPTV. Stanice se snažila dostat mezi tzv. „must carry“ programy už dříve, jako vyloženě satelitní program ale neměla šanci.

CIF - osobnosti

K TÉMATU: Regionálnítelevize CZ oficiálně žádá o uznání statusu povinně šířeného programu

Regionálnítelevize CZ rovněž opakovaně vznesla nárok na část koncesionářských poplatků, které ze zákona vybírá Česká televize. Argumentovala tím, že vysíláním regionálního zpravodajství ze všech koutů České republiky plní službu veřejnosti lépe než ČT, která nabízí jen tři mutace Událostí z regionů. Kavčí hory reagovaly zveřejněním plánu na vznik sedmého, čistě regionálního programu. Generální ředitel ČT Petr Dvořák by jej rád spustil ke konci svého mandátu, který vyprší v roce 2016. Záležet však bude na tom, zda ČT získají kmitočty pro jeho šíření, případně prostor v některém z regionalizovatelných celoplošných multiplexů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).