Hlavní navigace

Registr vozidel sice funguje, úředníci se ale stále potýkají s občasnými výpadky a chybnými údaji

25. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes ráno problematický Centrální registr vozidel na přepážkách naběhl, ale brzy opět začal kolabovat. V České televizi to potvrdil náměstek ministra dopravy Ivo Toman. Systém podle něj začal padat po půl deváté v Praze, potíže pak potvrdila Ostrava i Brno.  Registr začal sice mezi desátou a jedenáctou dopoledne znovu fungovat, neznamená to však, že je jeho chod bezproblémový. Například v Ostravě se úředníci stále potýkají s občasnými výpadky a hlavně musí opravovat velké množství chybných…

Dnes ráno problematický Centrální registr vozidel na přepážkách naběhl, ale brzy opět začal kolabovat. V České televizi to potvrdil náměstek ministra dopravy Ivo Toman. Systém podle něj začal padat po půl deváté v Praze, potíže pak potvrdila Ostrava i Brno. 

Registr začal sice mezi desátou a jedenáctou dopoledne znovu fungovat, neznamená to však, že je jeho chod bezproblémový. Například v Ostravě se úředníci stále potýkají s občasnými výpadky a hlavně musí opravovat velké množství chybných údajů.

ebf - tip do článku - debata

V současné době, kdy došlo ke sladění provozu centrálního registru, jednak s schengenským informačním systémem a se systémem pátrání po vozidlech ministerstva vnitra, dochází k občasným výpadkům v systému. Nebylo například opakovaně možno z důvodu konzistence dat některá vozidla dohledat. V případě zadávání nových vozidel není možno plynule pokračovat dále z toho titulu, že základní technické parametry vozidel musíme detailně kontrolovat. Padesát procent z nich musíme opravovat v základních datech, jako jsou rozměry a další parametry motorových vozidel, uvedl pro polední zprávy České televize Dalibor Mozdřeň, vedoucí dopravně správních činností ostravského magistrátu.

Zdroj: ČT

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).