Hlavní navigace

Aprílový přehled: Hrad sem, Hrad tam, samořídicí kolo či pronájem lidí

1. 4. 2016
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Nejvtipnější den v roce je zase tady. Sbíráme aprílové vtípky – především ty, které se týkají IT a internetu. Naletěli jste někomu?

Den, kdy se vás budou všichni snažit nachytat, je tady. Souhrn povedenějších i méně povedených aprílových vtípků týkajících se internetu a IT budeme průběžně aktualizovat. Pokud narazíte na nějaký, který nám utekl, podělte se s námi i ostatními čtenáři v diskusi pod článkem. Všem tipařům předem děkujeme!

Nákupy na padácích

Doručování zboží drony je fajn, ale ještě nemá vychytané všechny mouchy. Dovážková služba Google Express (funguje jen v USA) proto vyvinula doručování balíčků na padácích (Parachutes by Google Express). Mrkněte na video, je fakt povedené:

Taxíka objednáte už i po telefonu

Taxikářská aplikace Liftago si zažertovala na Twitteru. Oznámila žhavou novinku – objednávku taxíku po telefonu:

Snad se panda cestou do Prahy nepomačká

Zapůjčenou Pandu přiveze do Česka Zásilkovna.cz – v tiskové zprávy potvrdila, že při návštěvě čínského prezidenta podepsala s Pekingem dohodu o dopravě ohroženého živočicha do Česka. 

„Zásilkovna nakonec přesvědčila české i čínské zástupce sofistikovanou metodou testování dopravy živých organismů, během které úspěšně rozeslali po celé střední Evropě na padesát kaktusů, sedm andulek, dvě kuny, fretku a štěňátko. Na vůbec nejdelší trasu – z německého Hamburku do rumunské Kluže – poslala Zásilkovna firemního jezevce Ádu. I tento test dopadl úspěšně a Áda dorazil do cílové destinace bez újmy, pouze mu byl během cesty odcizen stříbrný obojek,“ uvádí firma.

"Během několika koordinačních schůzek byl kladen důraz především na co nejopatrnější zacházení a co nejrychlejší transport. Pokud se totiž panda cestou pomačká, jinou už nám Čína nepůjčí,“ vysvětluje zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Uniformy pro ČVUT

Rektor ČVUT Petr Konvalinka na Facebooku ukazuje nové uniformy, které budou od příštího akademického roku pro studenty povinné. Těšíme se!

Věnujte pozornost následujícímu opatření. Na základě rozhodnutí vedení budou mít studenti ČVUT v Praze od akademického...

Zveřejnil(a) Petr Konvalinka - rektor ČVUT v Praze dne 1. duben 2016

Mobilní videa i bez držení

Americký T-Mobile přišel s převratnou novinkou, která změní sledování videí na mobilní zařízeních. Sofistikované zařízení BingeOnUp jsme až dosud rozhodně všichni postrádali:

Dívejte se v budoucnosti

Dívat se v O2 TV na pořady, které už se vysílaly, nestačí. Služba přichází s „dopředným zhlédnutím“, které umožňuje sledovat pořady i 50 hodin do budoucnosti. „Naši zákazníci díky tomu získají 100 hodin časoprostoru, ve kterém se budou moct pohybovat, a vybírat tak z desítek tisíc hodin televizního obsahu. Předpokládáme, že i v tomto případě nás do pár dnů zkopíruje konkurence, ale vadit nám to tentokrát nebude,“ neodpustil si operátor píchnutí do konkurence.

Nabušené herní železo

„Nejmodernější technologie ze světa výpočetní techniky a profesionální cyklistiky se spojily v jeden neuvěřitelný produkt,“ slibuje ve své aprílové nabídce e-shop TS Bohemia. Jde o první herní kolo na světě, vybavené rychlým procesorem, obřím monitorem a dvěma joysticky.

Nejlepší způsob, jak sledovat YouTube

Taky YouTube si pro dnešní den připravilo novinku – revoluční způsob, jak sledovat videa na YouTube, Snoopavision.

Potřebujete fanoušky?

„Toužíte zaplnit prostor před pódiem během předvolebního mítinku? Jste začínající nebo končící kapela a chcete vyprodat sál? Potřebujete frontu ke svému nově otevřenému stánku? Zajistíme vám dostatek loajálních fanoušků, ať už děláte cokoli,“ slibuje ve své nabídce Slevomat. Pět fanoušků na tři hodiny vyjde na 850 Kč. Vypadá to, že službu v minulých dnech v Praze už někdo využil…

Samořídicí auta? Proč ne i kola?

Jízda na kole bezpečnější, chytřejší a jednodušší? Nizozemský Google přišel s výborným nápadem na samořídicí bicykly:

Šťastná společnost na pár kliků

Úspěch firmy záleží hlavně na štěstí. A s aplikací LuckyCompany ho budete mít opravdu hodně. „Aplikace využívá našeho šťastného algoritmu, který doporučí tu nejvhodnější strukturu vaší firmy. Tak, aby ji řídili ti, co mají nejvíce štěstí. Že se firmě bude dařit, je tak garantováno,“ slibuje nová appka na svém webu. Stačí vložit tým, algoritmus jeho členům náhodně přiřadí nové pozice a je to.

Mnohem jednodušší Mapy.cz

„Po řadě vašich stížností a nářků jsme zjednodušili naše složité mapové podklady. Konečně si tak můžete v klidu plánovat své výlety v nové obrázkové mapě, která zobrazuje vše podstatné, co náš vykutálený kousek Zeměkoule nabízí,“ vzkazuje Seznam a jeho nové Mapy.cz jsou opravdu jednodušší:


Autor: Seznam.cz

A proklikejte si i jednotlivé objekty, dostanete k nim zajímavé popisky, například:


Autor: Seznam.cz

Google Cardboard Plastic

Zařízení, které vám ukáže věci takové, jak je skutečně vidíte. Google si utahuje ze zařízení pro virtuální realitu (včetně svých Google Cardboard) a nabízí speciální plastovou verzi 3D brýlí, které jsou zcela průhledné.


Autor: Google

A je k tomu i video:

Pastebin v Comic Sans

„Po pečlivém výzkumu jsme zjistili, že se efektivita kódování zvýší o 71 %, pokud používáte Comic Sans,“ píše na Twitteru populární služba Pastebin. A rovnou proklínané fonty nasadila na celý svůj web.

Evropská unie zreguluje překlady vtipů

„Parodie budou muset být jasně označeny, vtipná videa musejí obsahovat varování a z internetových stránek zmizí vtipy, které nelze přeložit do všech unijních jazyků,“ píše server Technet. Důvod? Mezi členskými státy jsou propastné rozdíly v humoru. A to se nesmí tolerovat.

E-maily, na které už nikdo neodpoví

Gmail představil funkci Mic Drop, která úžasně zjednoduší posílání e-mailů. „Ode dneška vám umožníme mít v jakékoli e-mailové konverzaci vždy poslední slovo. Stačí odpovědět na e-mail pomocí nového tlačítka Send + Mic Drop. Váš e-mail dorazí všem adresátům, ale to bude naposledy, kdy o něm uslyšíte. I když vám na něj někdo odpoví, vy už to neuvidíte,“ popisuje Google novinku na blogu. Člověk by si skoro přál, aby něco podobného skutečně existovalo.

Aktualizace 12:50 – Google po stížnostech uživatelů tento fórek zrušil – podrobnosti v Google to s Aprílem přehnal, svůj vtip v Gmailu musel zrušit.

CIF - osobnosti


Autor: Google

Mobilní pokrytí z dronu

Australský Vodafone pokryje mobilní sítí dosud nepokrytá území pomocí dronů. „Funguje to takto: pošlete do nejbližšího obchodu zprávu "Voda-Drone“ a do 30 minut k vám dorazí dron, který vás připojí k wi-fi," popisuje operátor novou službu zákazníkům. 


Autor: Vodafone Austrálie

Nestačilo vám? Připomeňte si aprílové vtípky z loňského roku.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).