Hlavní navigace

Regulační úřad: Norsko potřebuje v DVB-T vysílání více konkurence

18. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
18. 3. 2008

Norsko bude po vypnutí analogového televizního vysílání nabízet digitální zemské vysílání v pěti multiplexech. Licenci na jejich provozování má společnost NTV, která podle norského regulačního úřadu dá jen málo prostoru pro konkurenci mezi vysilateli. Poštovní a telekomunikační úřad zaslal proto NTV dopis, ve kterém provozovatele multiplexů vyzývá, aby rozdělení digitálních sítí vysilatelům ještě přehodnotil.

Prostor ve dvou multiplexech bude podle současného plánu NTV přidělen veřejnoprávnímu vysilateli NRK a komerční síti TV2. Dva a půl multiplexu získá komerční vysilatel Riks TV, takže ostatním zájemcům o digitální zemské vysílání zůstane k dispozici pouze polovina multiplexu. Regulační úřad se domnívá, že polovina multiplexu je pro zdravou konkurenci v oblasti DVB-T vysílání nedostatečná.

ebf - tip do článku - debata

Zájemci, kteří chtějí po vypnutí analogového vysílání šířit svůj program v polovině multiplexu, který NTV nabízí, měli podávat své návrhy do výběrového řízení na licence do pátku minulého týdne. Nikdo se ale do tendru nepřihlásil, snad na protest proti postupu NTV. Norsko plánuje vypnutí analogového televizního vysílání na příští rok.

Zdroj: Broadband TV News

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).