Hlavní navigace

Regulátor ČTÚ spustil nový web, z databáze mu vypadla řada vysílačů

Lukáš Polák

Po převedení do nového prostředí na webu telekomunikačního regulátora v databázi úplně chybí některé multiplexy. Uvedena tu například není ani Regionální síť 20 Českých Radiokomunikací.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad (ČTÚ), který funguje jako regulátor kmitočtového spektra u nás, spustil začátkem minulého týdne nové webové stránky. Kdo bude mít konečně nový web? Kdo bude mít nový krásný funkční a uživatelsky přívětivý web? No kdo?! MY! :-) Ano. Je to tak. A navíc je to elegantní krasavec. Posuďte sami…, pochlubil se telekomunikační úřad. Web skutečně působí modernějším a přehlednějším dojmem, jak si ale všimli naši čtenáři, obsahuje také řadu nedostatků.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Regulátor ČTÚ zjistil v listopadu přes dvě stovky rušení TV signálu sítěmi LTE

Jak upozornil server DigiZone.cz diskutující s nickem Vítek 2442, problémy se objevily zejména v databázi vysílačů pro DVB-T a DVB-T2. Je vyobrazeno jenom 214 kmitočtových přídělů, přitom jich je dle starého webu 366, uvedl jednu z chyb na novém webu ČTÚ Vítek. Ten dále upozornil na skutečnost, že v databázi například vůbec není uveden DVB-T2 experiment z pražského vysílače Žižkov, který je šířen na 50. kanálu. Úplně tu také chybí některé lokální multiplexy, například nová Regionální síť 20 Českých Radiokomunikací.

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ vyhodnotil smlouvy největších operátorů, nemají se čím chlubit

BRAND Vasky

Je to ještě poněkud nedoladěné. Zjevně to dělal někdo, kdo nezná detaily. Třeba rozhlas a televize jsou dohromady, ale pak už se nijak nerozlišují, nelze plně filtrovat a tak dále. To si musí ČTÚ pohlídat a zkontrolovat, uvedl v diskusním fóru čtenář pajas2. Kritikou pak nešetřil ani diskutující Petr PetrK. Zatím je tam chyb jako máků a taky logika uspořádání vůči minulosti je na hony vzdálená snadné a rychlé orientaci. V ČTÚ by se měli nad takovýmto paskvilem, co již zveřejnili, vážně zamyslet, konstatoval PetrK.

AKTUALIZOVÁNO 15:02 – ČTÚ se za problémy z databází vysílačů na svém webu facebookovém profilu omluvil. Pracuje prý na nápravě.