Hlavní navigace

Reportér Stanislav Motl přechází z Novy do České televize a Českého rozhlasu

6. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 1. 2010

Další reportér investigativního pořadu televize Nova Na vlastní oči odchází do veřejnoprávního sektoru. Stanislav Motl, který se proslavil hledáním nacistických zločinců, bude v letošním roce připravovat hodinové dokumenty pro Českou televizi a na Českém rozhlasu 2 – Praze má vlastní pořad Stopy, fakta, tajemství. Informoval o tom server RadioTV.cz.

K TÉMATU: Nova definitivně ukončila projekt Na vlastní oči

DT 23

Autorem rozhlasového projektu je sám Motl a stanice Praha jej bude vysílat každou sobotu od 12:15 hod. Půjde například o pátrání po lidech, kteří dlouhá léta pomáhali unikat nejhledanějšímu nacistickému zločinci a architektovi holocaustu Adolfu Eichmannovi, mohou také pátrat po původu posednosti některých nacistických pohlavárů po takzvaně okultních a tajných naukách, včetně astrologie a magie, mohou se vydat po stopách životního tajemství herce Karla Hőgera, či objevovat tajemství dávných a často nevyřešených kriminálních činů, cituje RadioTV.cz šéfredaktorku ČRo 2 – Prahy Bronislavu Janečkovou.

Podobný cyklus nabízel Stanislav Motl také České televizi. Programová ředitelka Kateřina Fričová se s ním ale dohodla na jiné formě spolupráce. Cyklus nám Motl skutečně nabízel, ale dohodli jsme se, že se zaměří spíš na hodinové dokumenty. Nemá smysl, aby Stanislav Motl tříštil svoji pozornost na nějaký týdeník, když má tak skvělá témata, řekla Fričová v rozhovoru pro server DigiZone.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).