Hlavní navigace

Retro Music Television zahraje také podpultovky. Dva měsíce poběží volně

30. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 3. 2010

Nejen známé hity od šedesátých do první poloviny devadesátých let minulého století, ale také skladby méně hrané, respektive neznámé, se objeví ve vysílání nové stanice Retro Music Television, která zahájila vysílání dnes minutu po půl dvanácté dopoledne. Serveru DigiZone.cz to řekla její programová ředitelka Lenka Tesařová. Takzvané podpultovky budou mít dokonce ve vysílání i svůj pořad Gurmán, který se bude vysílat v neděli večer.

První, kdo může vysílání kanálu Retro Music Television naladit, jsou diváci s parabolickou anténou natočenou na satelitní pozici 23,5 st. východně. Program v současné době není kódován a tento stav potrvá dva měsíce, poté bude kryptován systémy CryptoWorks a Irdeto. V tuto chvíli je již uzavřená smlouva se satelitní platformou Skylink, dohoda s CS Linkem je na spadnutí. Podle jednoho ze zakladatelů, Jiřího Němečka, vypadají jednání s kabelovými a IPTV operátory dobře.

CIF - osobnosti

Jak již z názvu vyplývá, stanice se zaměří především na starší generaci. Od zahraničních televizí typu VH 1 Classic nebo Vault se Retro bude lišit tím, že se zaměří také na české a slovenské prostředí. Ve vysílání se objeví interpreti jako například Beatles, Rolling Stones nebo Johnny Cash, s tuzemských pak Olympic, Jiří Suchý, Eva Pilarová nebo Marta Kubišová. Právě její písnička byla první, která dnes ve vysílání Retro Music Television zazněla. Vedení RMT slibuje, že se diváci nedočkají žádných SMS chatů a podobně. Vydělávat by měla především na poplatcích od operátorů.

Veškeré podrobnosti o tomto novém hudebním kanálu se dozvíte na DigiZone.cz v zítřejším článku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).