Hlavní navigace

Revolta uživatelů Digg.com proti cenzuře byla úspěšná

2. 5. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Známý server Digg.com pro sdílení odkazů zažil menší revoltu. Jeho správci totiž vymazali příspěvek se speciálním kódem, s jehož pomocí lze obejít ochrany proti kopírování filmových HD DVD i Blu-ray. Vystavení kódu na webu se pochopitelně nelíbí organizaci MPAA. Uživatelům serveru Digg.com takové cenzurování ovšem nezamlouvalo a tak se objevily další podobné příspěvky a dokonce opanovaly i Top 10. Správci Digg.com nakonec ustoupili a od cenzury upustili, protože prý pochopili, že uživatelé…

Známý server Digg.com pro sdílení odkazů zažil menší revoltu. Jeho správci totiž vymazali příspěvek se speciálním kódem, s jehož pomocí lze obejít ochrany proti kopírování filmových HD DVD i Blu-ray. Vystavení kódu na webu se pochopitelně nelíbí organizaci MPAA.

Uživatelům serveru Digg.com takové cenzurování ovšem nezamlouvalo a tak se objevily další podobné příspěvky a dokonce opanovaly i Top 10. Správci Digg.com nakonec ustoupili a od cenzury upustili, protože prý pochopili, že uživatelé chtějí buď necenzurovaný Digg.com nebo vůbec žádný. (Digg Blog, The Inquirer, Tech Crunch)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.