Hlavní navigace

Převrat v tarifech Telefóniky: neomezené volání do vlastní sítě od 249 Kč měsíčně [DOPLNĚNO]

Marek Janouš

Otevření trhu virtuálním operátorům nese ovoce a česká „specifičnost“ zřejmě — aspoň trochu — ustupuje. Konkurence jistě brzy přikročí k obdobným změnám.

Česká Telefónica rozeslala toto pondělí novinářům jen s nevelkým předstihem pozvánku „na jednu z nejdůležitějších tiskových konferencí společnosti Telefónica Czech Republic v letošním roce“, aniž prozradila byť náznakem, čeho se má konference týkat.

Utajovaná novina se však přece objevila předčasně — tiskovou zprávu nakrátko zveřejněnou na webu operátora zachytili v Cnews.cz, a tedy seznamují s jejím obsahem; vlastní tisková zpráva byla mezitím stažena, ale nyní (10.30) je již dostupná oficiálně.

Telefónica výrazně zvýhodňuje své tarify, respektive zavádí nové, výhodnější, a to pod názvem Free O2, protože všechny poskytují neomezené volání a SMS do sítě O2; ten nejdražší do všech sítí, a k tomu 1 GB internetu.


Autor: Telefónica

Jsou to však tarify akční, platné při úpisu na dva roky. Nové tarify bude možné získat i bez závazku, ale budou o 150 korun dražší, hlásí z dnešní tiskové konference Jiří Peterka.

Na nové tarify bude moci přejít každý zákazník O2, ať již má uzavřenu smlouvu se závazkem, či nikoli. Nové tarify jsou dostupné i těm, kteří už využívají jakoukoli z výhod plynoucích z 24měsíčního závazku — například vlastní‑li dotovaný telefon. Všichni zákazníci se závazkem mohou přejít na nový 24měsíční závazek s tarifem Free.

Dosavadní tarify NEON už nebudou dále nabízeny.

Služba O2 Mobil nahradí dotace

Se změnami tarifů souvisí i změna v prodeji mobilních telefonů. Končí systém dotací výměnou za minimální měsíční útratu. Zákazník si bude moci platbu za nový mobil nebo tablet prostě rozložit na dobu trvání závazku: vybere si výši jednorázové platby a tu uhradí při uzavření smlouvy; zbylá část ceny se rozloží do následujících 24 měsíců, a to bez úroků nebo dalších poplatků. Zároveň přitom zůstane zákazníkovi na dobu závazku i výhoda nižšího tarifu.

Content 2017 - tip Footshop

Služba O2 Mobil bude dostupná všem zákazníkům, ať podnikatelům, nebo „občanům“, pokud mají u O2 některý z tarifů.

Později se těšte ještě na analýzu od Jiřího Peterky.

Našli jste v článku chybu?
11. 4. 2013 11:48
Petr (neregistrovaný)

Pro mne, který chce hlavně neomezená data, nebo když budu nohama na zemi alespoň přes 600MB FUP je to nabídka k ničemu. Někdy za měsíc protelefonuju jen 15-20 minut a pošlu třeba 20SMS, ale kvůli 1GB FUP bych musel NESMYSLNĚ platit 750Kč i když vůbec NEchci nějaké neomezené volání kamsi...

11. 4. 2013 12:19

Výhodný by byl asi jen za předpokladu, že měsíčně S JISTOTOU provolávám Z MOBILU do sítí Telefóniky více než 160 minut, současně nepotřebuji data a jen nepatrně nebo vůbec telefonuji do ostatních sítí. Na volání mimo O2 vychází levněji (vhodná) předplacenka, dnes vlastně již od kteréhokoli operátora.