Hlavní navigace

Rezignujte, vyzvali odboráři ředitele ČT Jiřího Janečka

26. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 2. 2007

Odboráři v České televizi vyzvali generálního ředitele Jiřího Janečka k rezignaci. Odejít by podle nich měli i někteří členové Rady ČT, kteří společně s Janečkem věděli, že nynější finanční ředitel ČT František Lambert byl v letech 1988 až 1989 členem komunistických Lidových milicí a tudíž nesplňoval zákonnou podmínku pro výkon funkce vrchního ředitele ČT, jímž byl od srpna 2003 až do dnešního dne.

Janeček i někteří radní podle odborářů Lamberta kryli a napomáhali tak porušování zákona. V prohlášení, které odbory zaslaly i serveru iDnes.cz, se také pozastavují nad řešením kauzy Lambert, kdy bývalý vrchní a programový ředitel ČT zůstává ve vedení veřejnoprávní televize, i když tři roky zamlčoval členství v milicích. Tím se vedení ČT stalo, jak pro zaměstnance, tak pro širokou veřejnost, zcela nevěrohodné, napsali odboráři.

KL22 hlasovani

Kromě Janečka by měla rezignovat i drtivá většina členů televizní rady, kteří o Lambertově minulosti věděli nebo ji veřejně obhajují. Pokud radní neodstoupí sami, vyzýváme Poslaneckou sněmovnu, aby je z jejich funkcí neprodleně odvolala, stojí v prohlášení Nezávislé odborové organizace ČT, pod které se podepsal její předseda Antonín Dekoj, Adam Komers a Jiří Černý.

Dokument: Prohlášení Nezávislé odborové organizace České televize v Praze

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.