Hlavní navigace

Režisér Svoboda opustil kolegium generálního ředitele České televize

20. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 3. 2012

Režisér Jiří Svoboda, který působil jako jeden z pěti členů takzvaného kolegia generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, tento poradní orgán opustil. Informovala o tom zpravodajská agentura ČTK, které to Svoboda sám potvrdil. Podle svých slov už nemůže nadále spojovat své jméno se současným vývojem ve veřejnoprávní instituci. Dvořák podle Svobody zavedl v České televizi tuhý centralismus.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Ivo Mathé se stal členem kolegia generálního ředitele ČT Petra Dvořáka

Zdůrazňuji, že se vyjadřuji výhradně k oblasti hrané tvorby, procesu její iniciace a řízení, kde se cítím být kompetentní, uvedl pro ČTK Svoboda s tím, že rozhodování o tvorbě a osobní odpovědnost byly nahrazeny neprůhledným systémem hodnotitelů. Takzvaní kreativní producenti navíc podle jeho slov nejsou nesporné umělecko-kritické autority. Svoboda se obává, že Česká televize má nyní předpoklady k tomu, aby v ní začaly vznikat pořady, které jsou doménou komerčních stanic. Členy kolegia Petra Dvořáka nadále zůstávají bývalý programový šéf ČT Jiří Pittermann, publicista Jefim Fištejn, mediální teoretik Milan Šmíd a historický první generální ředitel ČT Ivo Mathé.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.