Hlavní navigace

Režisér Svoboda opustil kolegium generálního ředitele České televize

20. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 3. 2012

Režisér Jiří Svoboda, který působil jako jeden z pěti členů takzvaného kolegia generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, tento poradní orgán opustil. Informovala o tom zpravodajská agentura ČTK, které to Svoboda sám potvrdil. Podle svých slov už nemůže nadále spojovat své jméno se současným vývojem ve veřejnoprávní instituci. Dvořák podle Svobody zavedl v České televizi tuhý centralismus.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Ivo Mathé se stal členem kolegia generálního ředitele ČT Petra Dvořáka

Zdůrazňuji, že se vyjadřuji výhradně k oblasti hrané tvorby, procesu její iniciace a řízení, kde se cítím být kompetentní, uvedl pro ČTK Svoboda s tím, že rozhodování o tvorbě a osobní odpovědnost byly nahrazeny neprůhledným systémem hodnotitelů. Takzvaní kreativní producenti navíc podle jeho slov nejsou nesporné umělecko-kritické autority. Svoboda se obává, že Česká televize má nyní předpoklady k tomu, aby v ní začaly vznikat pořady, které jsou doménou komerčních stanic. Členy kolegia Petra Dvořáka nadále zůstávají bývalý programový šéf ČT Jiří Pittermann, publicista Jefim Fištejn, mediální teoretik Milan Šmíd a historický první generální ředitel ČT Ivo Mathé.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).