Hlavní navigace

RIAA bude odpojovat internetové piráty

20. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Organizace sdružující americké nahrávací společnosti v pátek oznámila, že mění svou strategii v boji proti uživatelům, kteří na Internetu nelegálně šíří hudební nahrávky chráněné copyrightem. Recording Industry Association of America (RIAA) tak opouští praxi, kterou zavedla před pěti lety. Napříště už nebude proti uživatelům, kteří nerespektují autorská práva podávat žaloby k soudu, ale ve spolupráci s poskytovateli konektivity, v případě opakovaného porušování autorských práv, zajistí jejich…

Organizace sdružující americké nahrávací společnosti v pátek oznámila, že mění svou strategii v boji proti uživatelům, kteří na Internetu nelegálně šíří hudební nahrávky chráněné copyrightem. Recording Industry Association of America (RIAA) tak opouští praxi, kterou zavedla před pěti lety. Napříště už nebude proti uživatelům, kteří nerespektují autorská práva podávat žaloby k soudu, ale ve spolupráci s poskytovateli konektivity, v případě opakovaného porušování autorských práv, zajistí jejich odpojení od Internetu.

Systém by měl fungovat tak, že RIAA pošle providerovi upozornění na podezřelé uživatele. Provider následně určí konkrétní uživatele a vyzve je k tomu, aby obsah chráněný copyrightem přestali sdílet. Pokud uživatel neuposlechne, poskytovatel jej jednoduše odpojí od Internetu. Jedná se o podobný model, který prosazuje do evropského regulačního rámce Francie. (NY Times, The Register)

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).