Hlavní navigace

Říjen ve znamení změn vizuálu: Euronews si oblékl nový grafický kabát

9. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Euronews chce potvrdit změnou grafického vizuálu dominantní pozici na poli zpravodajských kanálů v Evropě. Chystá se taktéž využívat technologie Google Glass.

Začátek tohoto měsíce můžeme bez pochyby označit ve znamení změn vizuálu jednotlivých televizních stanic. Jen namátkou, k tomuto kroku v říjnu přistoupilo HBO, stanice AXN Crime a AXN Scifi (relaunch na AXN White a AXN Black), rodina kanálů Filmbox, tematická MTV a z českých luhů a hájů nesmíme zapomenout na zpravodajskou ČT 24. Včera ve 14 hodin středoevropského času se změnil také vizuál tematické panevropské televize Euronews. Není to tak úplná náhoda. Právě letos slaví tato stanice své dvacáté narozeniny.

ČTĚTE TAKÉ: Euronews posiluje svou pozici na internetu, spustí speciální kanál zaměřený na vědu

Euronews uvedl, že nový vizuál by měl být živější a okamžitě upozornit na to, že kanál se věnuje především mezinárodním tématům. Na tomto poli je ostatně stanice dle statistik považována za evropskou jedničku. Divák by se měl díky novému vizuálu lépe orientovat ve vysílání a dostat se k nejčerstvějším informacím včetně rubriky „Breaking News“. Jednotlivé formáty mají být na obrazovce jasně barevně odděleny, což bude platit i pro informační lišty. Do obrazu se vrátily hodiny, které budou ukazovat čas v 65 největších světových metropolích.

KL22_nominace

Z ARCHIVU: Euronews se divákům představil s novým vizuálem

Stejně jako počasí na zpravodajské Čtyřiadvacítce i to na obrazovce Euronewsu prošlo viditelnými změnami. Větší prostor dostane rubrika Randez-vous zaměřená na kulturu. Důraz bude kladen nyní více také na jednotlivé tváře televize. U každého z reportérů se nyní bude objevovat nejen jeho jméno a místo, kde se nachází, ale i jeho účet na sociální síti Twitter. Euronews tak chce vytvořit vztah mezi publikem a tvářemi stanice. Nový vzhled kanálu je jedním z kroků, jak potvrdit jeho dominantní pozici globálního zpravodajského média v Evropě. Jako první médium na starém kontinentě se objeví od 19. října v Google Glass.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.