Hlavní navigace

Říkají mu „svědomí internetu“. A přijede do Prahy na CIF15

Ján Simkanič

Andrew Keen napsal tři kritické knihy o internetovém prostředí. Tu poslední, „Internet není odpověď“, představí na letošním Czech Internet Foru.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na jeho přednášku na letošní The Next Web Conference jsem přicházel pár chvil po začátku. Jeho naléhavý hlas bylo slyšet už z velké dálky, rozléhal se po obrovských prostorách bývalého amsterdamského plynojemu jako temné osudové kázání a okamžitě přitáhl mou pozornost.

Nedalo se odtrhnout. Andrew Keen je zvěstovatelem velké kritiky toho, co internet způsobil a co on sám označuje za „an epic fucking failure“. A bilanci uplynulých deseti let digitálního rozvoje vám nasvítí tak dramaticky, že se nebudete stačit divit. 

Je nekompromisní, provokativní, znepokojivý. A přesvědčivý. Zatraceně přesvědčivý, jakkoliv mluví hlavně o tom, co se nepovedlo – a o tom, že to v konečném důsledku může být zásadnější než všechny digitální benefity.

V Česku na nikoho podobného nemáte šanci narazit, o to větší mám radost, že souhlasil, a v říjnu do Prahy přijede na náš 10. ročník Czech Internet Fora, které se bude konat v Národním domě na Vinohradech 21. října 2015.

Rád bych vás na tuhle akci pozval už teď, jménem celého týmu, který program a logistiku připravuje. Už jenom kvůli Andrewovi to bude stát za to. Ve chvíli, kdy nad internetem začíná vířit diskuse o zneužívání monopolů, o médiích, která jsou rukojmím Facebooku nebo Googlu, o dominanci globálních hráčů a nutnosti vytváření evropského Digital Single Market, o potřebě inovací, automatizaci, velkých datech a riziku jejich zneužívání, pomůže vám Andrew Keen v těchto trendech udělat jasno, ať už s jeho závěry nakonec budete souhlasit, nebo ne.

Pokud chcete o něco víc rozumět fenoménům, které od základů proměňují celou naši společnost, přijďte si ho poslechnout nebo si s ním popovídat. Bude to výjimečná příležitost.

Tipli listopad2

Když se zaregistrujete do konce června, získáte zvýhodněné early bird vstupné.

Andrew Keen, britsko-americký internetový podnikatel, spisovatel, moderátor (TechCrunch aj.) a řečník, napsal tři knihy (Kult amatéra, Digitální závrať a Internet není odpověď), sjezdil desítky konferencí po celém světě (The Next Web, TEDx aj.) a v roce 2015 byl zařazen mezi „100 Most Connected Men“ časopisem GQ magazine.


Autor: Ján Simkanič, Internet Info